reklama

Radničné hry 2018 ponúknu Radošincov, komédiu Letná noc, sviežu hru Inak sa mám fajn, aj Tučniaky pre celú rodinu

Nádvorie radnice opäť po roku privíta vzácnych hostí z „fachu“ divadelného, aby pobavili Trnavčanov. Malý divadelný festival s názvom Radničné hry otvára svoje brány vo štvrtok 21. júna 2018 a bude trvať až do pondelka 25. júna. Príďte si oddýchnuť a zasmiať sa. Pripravená paleta je pestrá.

Štvrtok bude patriť trojici mladých hercov, ktorých postavy načrtnú generáciu tridsiatnikov v hre Inak sa mám fajn. Autorky románu ľahkým, vtipným a bystrým spôsobom zhmotňujú určitú etapu svojho priateľstva a spriaznenosti. Nepateticky nás púšťajú do svojej korešpondencie, do svojho sveta, ktorý je poskladaný z premysleného sledu obrazov. Okrem sviežeho zachytenia podstatných udalostí vstupu do dospelosti a reality, sú aj citlivou výpoveďou jednej generácie.

Mohlo by sa na prvý pohľad zdať, že sa jedná o akýsi ženský pohľad , no nie je tomu tak. Je to pohľad univerzálny, sebaironický, pohľad, ktorý je vzácnou stopou našej súčasnosti. To je dôvod, prečo sa stal tento nenápadný román bestsellerom, a prečo bolo logické siahnuť po ňom ako po východisku k divadelnému predstaveniu. Vzniká tak dynamická inscenácia o predsudkoch, o náraze predstáv s realitou, o neúprosnosti času, ktorý nepozná kompromisy, ale hlavne o potrebe ľudskej blízkosti a lásky. Vstupné: 10 €


Plagát

V piatok 22. júna 16.00 h pozývame najmä mladších divákov na úsmevnú rozprávku s pesničkami pre celú rodinu s názvom Tučniaky.

Tie sú totiž kamaráti do každého počasia. Zažijete kamarátstvo, ktoré nielen hory prenáša, ale aj potopu zastaví. Predstavenie je vhodné pre deti od 5 rokov. Vstupné: 3 €

Večer o 20.30 h je pre dospelých pripravené predstavenie s veľavravným názvom Letná noc. Letná noc je originálna komédia o generácii štyridsiatnikov, outsiderov, ktorí sa uprostred jednej noci, ale aj uprostred svojich životov a vzťahov vzájomne spoznávajú a strácajú a míňajú a nachádzajú… Nikdy nekončiaci žúr letnej noci.

Prudko dojímavá gangsterka! Jedinečný divadelný komiks! Letná noc je mierne zamotaný príbeh o náhodnom stretnutí nesúrodého páru, ktorý spája životný pocit večnej nespokojnosti a hľadania. Stretnutie dvoch „zúfalcov“ sa rozvinie do nezáväzného a od všetkých stereotypov oslobodeného dobrodružného flámu. Vstupné: 10 €

Radničné hry 2018 uzatvorí svojim predstavením Radošinské naivné divadlo a jeho Besame mucho 25. júna o 19.30 h. Ulica kdesi pred hlavnou stanicou, pred stanicou zvláštni náhodní chodci súčasníci, zabudnutý drahý kufor na chodníku, vedľa kufra bezdomovec, kedysi populárny hudobník a spevák Koki a legendárna sentimentálna latinskoamerická pieseň Besame mucho v jeho interpretácii sú ústrednými témami trpkej komédie Stanislava Štepku.

V tejto hre autor pôsobivo a samozrejme vtipne rozohráva zaujímavé, pestré osudy a spletité príbehy ľudí z najsúčasnejšej súčasnosti neďaleko anonymnej slovenskej stanice. Chodci, čo náhodne prechádzajú okolo odloženého tajomného kufra, zároveň nepriamo prichádzajú k hudobníkovi a spevákovi bezdomovcovi Kokimu so svojimi trpko-smiešnymi životnými príbehmi. Vedľa bývalého rockera a jeho náhodne pozbieranej pouličnej kapely, čo okrem rockových piesní dokáže zaujať aj známym šlágrom Besame mucho, sa znenazdania ocitne drahý kufor, čo začne veľmi iritovať náhodných chodcov, funkcionárov, ale aj zlodejov, policajtov, takých aj onakých občanov.

Všetci sú zvedaví nielen na bezdomovca Kokiho, ale najmä na pôvod a hlavne obsah kufra – a my sa zase cez ich reakcie nepriamo dozvedáme o ich ľudskom pôvode a obsahu. Iste napokon nejde o obsah kufra, ale o ten obsah v nás… Vstupné: 16 €

Predpredaj vstupeniek je v sieti Ticketportál, v mestskej veži (Trnava Tourism) alebo pred predstavením na radnici.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2018 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.