reklama

Radničné hry so skvelými komédiami a obľúbenými slovenskými hercami

Je vám smutno, ste nespokojní a máte pocit, že s tým treba rýchlo niečo urobiť? Skvelú inšpiráciu ako na to nám prinášajú tohtoročné Radničné hry, ktoré sa uskutočnia 28. a 29. júna na nádvorí radnice.

Veď to poznáme – keď nedokážeme vyriešiť vlastný problém, treba sa pustiť do riešenia problémov iných ľudí a hneď si pripadáme schopnejší.

Kondičný tréning v tejto oblasti aj s občerstvujúcim humorom nám vo štvrtok 28. júna o 20.30 na nádvorí radnice ponúknu Nevyliečiteľní – hrdinovia trošku bláznivej a trošku aj poetickej komédie o zamotanom klbku vzťahov, lások a následných trápení hlavných hrdinov zverených do rúk psychológov trpiacich chorobou z povolania, v podaní populárnych hercov a herečiek Csongora Kassaia, Lenky Barilíkovej, Viktora Horjana, Heleny Krajčiovej a aj jedného nášho – Trnavčana Kamila Mikulčíka.

Trochu hlbšie do histórie medziľudských vzťahov a spoločenských pravidiel môžeme načrieť v piatok večer prostredníctvom roztopašných Lordov v podaní trojice jasne žiariacich hereckých hviezd Maroša Kramára, Jozefa Vajdu a Petra Šimuna.

Divadelná hra, v ktorej títo traja rozohrajú tajnú hru s jasnými, i keď trochu pochybnými pravidlami, vznikla na základe korešpondencie O. Wildea a R. Rosea po Wildeovom prepustení z väzenia, kým žil v Paríži pod menom Sebastian Melmoth. Veselá inscenácia je výsmechom mužskej ješitnosti, dvojitej morálky, ale aj oslavou pevného priateľstva, ktoré vydrží i tie najťažšie skúšky.

Predpredaj vstupeniek v TTi (mestská veža) alebo hodinu pred predstavením na radnici.

Mestská samospráva, ktorá tento malý divadelný festival pod holým nebom organizuje, ani tento rok nezabudla na detských divákov. Pre nich je pripravená v piatok o 16. hodine dobrodružná cesta okolo sveta za 45 minút pod názvom Dúhový autobus.

Tlačová správa mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2012 9:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.