reklama

V marihuanovom sade pestoval trojmetrové konope za 500-tisíc eur. Hrozí mu doživotie

V krátkom časovom slede sa podarilo piešťanským policajtom odhaliť ďalší obrovský úlovok. Pri domovej prehliadke v obci Dubovany našli marihuanový sad v podobe 23 rastlín Cannabis indica – Konopy hašišovej, ktoré dosahovali výšku až do troch metrov.

„Piešťanskí policajti rastliny zaistili a zaslali ich na expertízu do Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Bratislave. Odvetvie kriminalistickej chémie určilo, že z celkového množstva zaistených rastlín, ktoré vážili asi 153 kg by sa dalo získať takmer 27 kg sušeného upotrebiteľného materiálu. Z tohto množstvo by bolo možné vyrobiť od 80 600 až do 205 200 jednorazových dávok drogy. Ich hodnota na čiernom trhu by v prípade speňaženia predstavovala až okolo pol milióna eur,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Marihuanový sad v Dubovanoch

Policajný vyšetrovateľ obvinil 29. novembra z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 54 – ročného muža z Dubovian. Vzhľadom ku skutočnosti, že je podozrivý zo spáchania skutku vo veľkom rozsahu, hrozí mu odňatie slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie.

Muža polícia zadržala a vyšetrovateľ spracováva podnet na jeho väzobné stíhanie.

Mapa:


Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2011 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V marihuanovom sade pestoval trojmetrové konope za 500-tisíc eur. Hrozí mu doživotie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.