reklama

Stolní tenisti Viktórie bez medaily, no s kvalitnými výsledkami

Stolní tenisti sa uplynulý víkend stretli na druhom pokračovaní série turnajov Slovenského pohára mládeže staršieho žiactva. Výbornú úroveň zaznamenal najmä turnaj chlapcov, ktorí v rekordnom počte 124 účastníkov (spolu bolo odohratých 267 zápasov) zohrali svoj turnaj v Galante.

Trnavu tradične zastupovali hráči KST Viktória Lukáš Krupanský, Štefan Peko a Martin Schneider. Najlepšie sa darilo Pekovi, ktorý v tejto kategórii bude môcť štartovať ešte ďalšie tri roky. Potom, ako postupne vyradil naozaj kvalitných hráčov tejto kategórie ako Jakubec (Pezinok), Gemela (Námestovo), Veis (Nové Zámky), Péter (Lučenec), obsadil cenné ôsme miesto. Lukáš Krupanský a Martin Schneider po taktiež veľmi dobrých výkonoch obsadili 33. – 48., resp. 49. – 70. miesto. Celkovým víťazom sa stal prvý nasadený hráč turnaja Tomáš Kopányi (Nové Zámky).
Štefan Peko vs. Matúš Veis 3:1

Staršie žiačky zohrali svoj turnaj v Nitre za účasti 52 hráčok. Víťazkou sa stala slovenská jednotka Miriam Kršiaková (Topoľčany). Z našich sa najlepšie darilo „Viktorke“ Tatiane Kukuľkovej, ktorá nasledovala výkon svojho oddielového kolegu Peka a po výborných výkonoch vybojovala taktiež ôsmu priečku, Kristína Mesková obsadila 21. – 24. miesto.

„S výkonmi a výsledkami našich hráčov sme mimoriadne spokojní, dokázali sme zdolať skúsenejších súperov v kategóriách chlapcov aj dievčat, čo je naozaj pozitívny krok vpred. Lebo presadiť sa v týchto mládežníckych kategóriách medzi súpermi o 2 – 3 roky staršími nie je naozaj jednoduché. Milo ma predvedenou hrou prekvapili Krupanský so Schneiderom, ktorí i napriek tomu, že sú nováčikmi v kolotoči turnajov Slovenského pohára, zohrali viacero kvalitných zápasov,“ zhodnotil účinkovanie hráčov KST Viktória tréner Ivan Peko.
(ip)

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2011 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.