reklama

Najlepšou športovkyňou kraja za rok 2011 je strelkyňa Štefečeková, kolektívom bejzbalisti Angels Trnava

Namiesto športovísk Divadlo Jána Palárika. Namiesto športovej výstroje slávnostný odev. V takýchto, pre nich netradičných podmienkach, sa ocitli športovci na slávnostnom oceňovaní ankety Športovec roka 2011 vo štvrtok 8. decembra.

Prvenstvo v ankete Športovec roka si tento rok odniesla bronzová olympionička z Pekingu a naposledy aj víťazka v streľbe zo všetkých zbraní v disciplíne trap na MS v Mníchove Zuzana Štefečeková. Po striebornom úspechu z olympiády sú očakávania verejnosti na budúcoročnej olympiáde iste maximalistické. „To si myslia všetci, ale uvidíme ako to dopadne,“ s úsmevom podotkla úspešná strelkyňa.


Zuzana Štefečková v spoločnosti podpredsedu TTSK Zdenka Čambála (vľavo) a dlhoročného športového funkcionára Antona Javorku


Miroslav Karhan


Ocenenie za bejzbalový klub Angels Trnava preberá manažér Roman Holekši

Foto: Ivan Šturdík

V kategórii TOP 9 športovcov TTSK bol medzi ocenenenými rekordér v počte reprezentačných štartov a v súčasnosti kapitán futbalového tímu FC Spartak Trnava Miroslav Karhan. „Získať individuálne ocenenie v kolektívnom športe je ťažké. Ako som videl, medzi ocenenými sú majstri sveta, Európy a Slovenska, takže je to pre mňa česť byť v tejto spoločnosti ocenených,“ povedal Miroslav Karhan, ktorého počet vystúpení v národnom drese sa zastavil na čísle 107. Všetci mu ale určite želáme, aby ciferník počtu jeho klubových štartov sa aj naďalej točil. V tej istej kategórii si ocenenie prevzal aj profesionálny majster Európy WBO v boxe Tomáš „Tomi Kid“ Kovács, ktorý na otázku čo by robil, keby nerobil box odpovedal: „Keby som nerobil box, tak by som určite boxoval.“ Slová, ktoré len svedčia o jeho oddanosti k tomuto športu.
„Tešili sme sa zo športových výkonov mnohých naších mladých priateľov počas roka. Z výkonov, ktoré dosiahli. Tešíme sa, že sú príkladom pre ostatných čo sa týka vytrvalosti, zodpovednosti, disciplinovanosti. Tých, ktorí v ankete získali najviac hlasov, oceňujeme a ďakujeme im za to, čo celý tento rok robili,“ vyjadril slová vďaky predseda TTSK Tibor Mikuš. No dosiahnuté výsledky nie sú len o výkonoch jednotlivcov alebo kolektívov, ale, ako povedal Tibor Mikuš, „za výkonmi stojí aj práca rodičov, športových pedagógov, telovýchovných funkcionárov a organizátorov. A tí keby začali iba tento rok, také výsledky by ocenení športovci nikdy nedosiahli.“

Ďalšie ocenenia:

Skokan roka:
Michal Habánek – FC Spartak Trnava – futbal (reprezentant SR do 18. rokov a hráč FC Spartak – prvoligové mužstvo mužov)

Talent roka:

Tomáš Púchly – Plavecký oddiel STU Trnava (viacnásobný držiteľ slovenských rekordov a viacnásobný majster Slovenska)

Tréner roka:

Jozef Široký – tréner streleckej paralympijskej reprezentácie Slovenska, s ktorou získal na Svetovom pohári 5 zlatých medailí a 1 striebornú

Najlepší športový klub Trnavského kraja:

Baseball Club Angels Trnava (kadeti, juniori a muži) všetky tri kolektívy sa stali majstrami Slovenska

Pamätná medaila predsedu TTSK:
Milan Vnenčák , zaslúžilý funkcionár
Jozef Radványi, za dlhoročnú prácu v telovýchovnom hnutí
Jozef Žitňanský, za dlhoročnú prácu v telovýchovnom hnutí
Mudr. Ilia Iliev, za dlhoročnú prácu v telovýchovnom hnutí

Pamätná medaila predsedu TTSK:

TJ Družstevník Ružindol, 90. výročie založenia telovýchovnej činnosti v obci Ružindol

Cena predsedu TTSK:

Jozef Svátek – Judo Club Slávia Trnava – dlhoročný reprezentant Slovenska, tréner slovenskej reprezentácie (majster sveta seniorov a 3. miesto na ME seniorov v jude)

TOP 9 športovcov TTSK:

Daniela Barteková – ŠKP Trnava (2. miesto na ME družstiev v športovej streľbe v disciplíne skeet a 2. miesto vo finále Svetového pohára)

Erik Varga – ŠKP Trnava (majster Európy v športovej streľbe v disciplíne trap)

Monika Zemková – ŠKP Trnava (2. miesto na ME družstiev v športovej streľbe v disciplíne skeet a víťazka Svetovej univerziády)

Tomáš Kovács – KO box Galanta (profesionálny majster Európy v boxe)

Miroslav Karhan – FC Spartak Trnava (rekordér v počte odohratých zápasov zareprezentáciu Slovenska vo futbale – 107-krát a kapitán FC Spartak Trnava)

Miloš Bardiovský – ŠK TP Hlohovec – (majster sveta v hode diskom a 3. miesto na ME v hode diskom)

Veronika Vadovičová – Slovenská paralympijská reprezentantka v športovej streľbe – víťazka Svetového pohára v súťaži družstiev,
1.miesto Svetový pohár v streľbe zo vzduchovky v ľahu
1. miesto Svetový pohár v streľbe zo vzduchovky v stoji
1. miesto Svetový pohár v streľbe – malorážka

Matej Chovančák – Baseball Club Angels Trnava (majster Slovenska v súťaži družstiev a najužitočnejší hráč slovenskej ligy)

Ivana Komlóšiová – Judo Club Slávia Trnava (majsterka SR, víťazka Európskeho pohára a 9. miesto na MS)

Športovec roka Trnavského samosprávneho kraja za rok 2011:

Zuzana Štefečeková – ŠKP Trnava (majsterka sveta v športovej streľbe na MS v Mníchove v disciplíne trap)

Ivan Šturdík
Trnavský samosprávny kraj

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2011 0:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.