reklama

Trnavčanov opäť ubudlo, v ohrození je hranica 65-tisíc obyvateľov

K 31. decembru 2011 žilo v Trnave podľa údajov mestského úradu 65 361 ľudí. Počet obyvateľov prihlásených na trvalý pobyt medziročne klesol o 366.

Takmer rovnaký pokles zaznamenala trnavská matrika aj medzi koncom roka 2009 a 2010. Kým k poslednému dňu roku 2009 žilo v meste 66 101 ľudí, 31. 12. 2010 mala Trnava 65 727 obyvateľov. Z demografického vývoja je zrejmé, že na prelome rokov 2012-2013 pravdepodobne poklesne počet obyvateľov mesta pod hranicu 65-tisíc.

Za dvanásť mesiacov minulého roka sa v Trnave narodilo 612 detí, zomrelo 503 ľudí. Prirodzený prírastok obyvateľstva tak dosiahol 109 obyvateľov. V priebehu vlaňajška sa prisťahovalo 863 ľudí, trvalý pobyt na území mesta odhlásilo spolu 1249 obyvateľov. Vplyvom migrácie tak Trnava zaznamenala saldo 386 ľudí.

Ku koncu roka bolo na prechodný pobyt prihlásených 1148 ľudí.

Ilustračné foto

Pre porovnanie trnavská matrika evidovala k 31. 12. 2005 na území mesta 67 878 obyvateľov, na konci roka 2004 žilo v Trnave 68 292 ľudí.

Hranicu 70-tisíc trvale žijúcich obyvateľov prekročilo mesto naposledy na konci 90. rokov minulého storočia.

Zaujímavý je aj pohľad o desaťročia naspäť: najväčší prírastok obyvateľov zažila Trnava v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Priemerný ročný prírastok dosahoval v rokoch 1970 až 1980 v porovnaní so súčasnosťou závratných 1529 obyvateľov, v rokoch 1981 – 1991 pribúdalo v Trnave za každý rok v priemere asi nových 800 obyvateľov.
V prvej polovici 90. rokov klesol ročný prírastok na menej ako 300, v ich druhej polovici dokonca spadol pod stovku. Za celkovým poklesom obyvateľov Trnavy stojí aj osamostatnenie sa Bieleho Kostola a Hrnčiaroviec v rokoch 1993 a 1994.

Až 98,8% obyvateľov mesta Trnava uvádza slovenskú národnosť. Druhým najpočetnejšie zastúpeným národom sú Česi (457 ľudí), za nimi nasledujú Maďari (134). Trvalý pobyt na území Trnavy majú aj Ukrajinci (18), Číňania, Srbi (po 16), Rusi (15), Vietnamci (14), Chorváti (12) či Nemci (9).

Medzi obyvateľstvom sú zastúpené aj exotické národnosti ako tadžická, paštúnska, čadská, dominikánska, kazašská či angolská.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2012 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

33 komentárov pre “Trnavčanov opäť ubudlo, v ohrození je hranica 65-tisíc obyvateľov”

 1. 1
  bee says:

  Treba si polozit otazku,preco asi opat ubudlo z obyvatelstva TT?
  Ine mesta napreduju, zveladuju,ponukaju nieco nove.Byvanie,nove sidliska,kultura,kulturne podujatia,cesty,aquacentra,obchvaty,v neposlednom rade prvotriedne shoppingcentra,vodne plochy,je toho vela. Potom si aj ludia najdu cestu preco sa prestahovat do daneho mesta a nie naopak ako v TT. Staci sa poobzerat po SK ako nam milovymi krokmi utekaju krajske mesta.Mesta za hranicami radsej ani porovnavat nebudem.

  • 1.1
   pnp says:

   Podla mna sa skor mladi ludia stahuju najma za pracou do BA pripadne zahranicia (lepsie moznosti), osamostatnuju od rodicov. Nie kvoli tebou vymenovanymi vecami, aj ked z casti mozes mat pravdu.

   • 1.1.1
    ttss says:

    keby mali tu, čo majú inde napr v Ba, tak by neodchádzali tak ľahko a poriadne si to rozmysleli…

    • 1.1.1.1
     pnp says:

     To je pravda, ale co ludom najviac chyba? Nie je to podla mna ani byvanie, ani kultura, ani nakupne centra, ale dobra (lepsie platena) praca. A to mesto velmi tazko dokaze ovplyvnit/zabezpecit. Moze sa snazit ziskat nove investicie, prilakat firmy, ale velke spolocnosti sa aj tak radsej rozdhodnu pre BA. Je to smutne, ale bohuzial.

 2. 2
  rrr says:

  podla mna je dost podstatnou pricinou aj cena nehnutelnosti… spusta mladych byvav okolitych obciach lebo byvanie v Trnave je pre nich proste nedostupne…

  • 2.1
   danTT says:

   Ceny nehnutelností určite (aj nových bytov), okrem spiaceho mesta (nerekonštruované centrum, srandovný, zatial nespustený obchvat, mesto bez vízie…)Kopu ludí má tiež sen o dome…V TT sú tak prepeté ceny pozemkov, že ludia čo chcú dom, stavajú alebo kupujú na dedinách….je to ovela lacnejšie a v slušnom dosahu mesta. Poznám x prípadov.

 3. 3
  TMH says:

  KDH z tohto mesta urobilo malomesto. To je cele. Mesto moze ovplyvnit skoro vsetko, aj investicne prostredie. No nie s hlupakmi v cele.

  • 3.1
   marián says:

   K tomu či to je KDH alebo nie sa vyjadrovať nebudem. Pravdou však je, že ohlasované investície z mesta odchádzajú (možno je to krízou, ja neviem). A nečudujte sa že mladí odchádzajú do iných miest.
   – Kultúra je v Trnave pasé. Ak je v Trnave koncert, tak je to buď dobrý koncert, v kamrlíku 5x5m najlepšie bare, to aby ste mali blízko k pultu alebo pre 16 až 30 ročných úplná hovadina niekde raz do roka v mestskej športovej (s výnimkou amfika).
   – Práca v Trnave hmm(http://www.profesia.sk/praca/trnava/) hovorí za všetko (konkrétne 80% mojich známych pracuje mimo Trnavy)
   – Ubytovanie je cenovo ako v BA (čiže drahšie ako vo Viedni), poznám kopu ľudí ktorí sa odsťahovali do susedných dedín len preto, že im ponúkli bývanie. Vieme si predstaviť žeby niečo podobné ako výstavbu bytoviek pre mladé rodiny robila Trnava? A samozrejme za náklady, nie že na tom niekto bude ryžovať ako blázon?
   Neviem, či je to občianskou aktivitou, ale Trnava naozaj za svojimi susedmi, a tým myslím aj dediny začína závažne zaostávať.

   • 3.1.1
    Ivan says:

    Nechcem rozoberať aktivity mesta či v meste, za to si do istej miery môžeme aj sami. Rozhodujúce je podľa mňa sťahovanie na vidiek, najmä do okolitých dedín. Je až nenormálne, ako sa tie dediny menia výstavbou nových sídlisk pozostávajúcich z niekoľkoposchodových bytoviek mestského typu (Zavar, Šelpice, Biely Kostol, Opoj, Suchá, Brestovany, Trakovice, … a neviem kde ešte). Stavia sa tam lacnejšie a na lacnejších pozemkoch. Rovnako aj množstvo rodinných domov či už zrekonštruovaných po rodičoch alebo väčšinou po starých rodičoch alebo aj “na zelenej lúke” – Biely Kostol, Zvončín, Suchá, Hrnčiarovce, Ružindol, Cífer, Špačince, Malženice, …).
    V meste je pritom množstvo prázdnych bytov starších aj nových – avšak väčšinou prehnane drahých.
    Neviem do akej miery majú trvalý alebo prechodný pobyt ľudia bývajúci či už v mestskej slobodárni, alebo mestských bytoch na Družbe, Zátvore, Františkánskej – keď majú časovo limitované obdobie prenájmu uvedeného bytu. Možno sa mýlim a majú zriadený trvalý pobyt (možno na dobu určitú?).
    Údaj o počte obyvateľov s prechodným pobytom v Trnave je smiešny – kedysi bola povinnosť nahlásiť sa na prechodný pobyt a v meste bolo stále cca 5.000 ľudí s prechodným pobytom.
    Myslím, že len počet študentov stredných a vysokých škôl s prechodným pobytom v Trnave dosahuje podobnú hodnotu a to nehovorím o množstve ľudú pracujúcich vo fabrikách v meste a v okolí, ktorí nie sú z Trnavy ani jej okolia a bývajú po prenájmoch, na ubytovniach.
    Len ubytovacia kapacita ŠDaJ M. Uhra, ktorý patrí MTF, je 788 miest v bloku „A“ /starý objekt/ a 472 miest v bloku „B“/nový objekt/. Čo je spolu 1260 ľudí oproti tu uvádzanému počtu 1148. Osobne si myslím, že v Trnave má prechodný pobyt cca 5-10 tisíc ľudí. Trnava a jej okolie je zaujímavé svojou polohou blízko Bratislavy a tiež množstvom pracovných príležitostí pre ľudí z ostatných regiónov Slovenska.
    Nie je to tak dávno, čo som niekde čítal, že počet obyvateľov väčšiny slovenských miest klesá na úkor okolitého vidieka. Rovnako tam bola zmienka, že celkový počet obyvateľov v aglomerácii napr. aj okolo Trnavy práve naopak neklesá ale rastie.
    Je veľa možností a spôsobov ako mesto zatraktívniť. Ale je to popri vedení mesta aj na nás, na našej aktivite či pasivite. A tiež na tom, aké vedenie mesta si zvolíme.

 4. 4
  bubamara says:

  absolutny suhlas, ze jednym z hlavnych dovodov je vedenie mesta. Preco to v inych krajskych mestach ide a trnava stale upada vo vsetkych sferach v porovnani s ostatnymi krajskymi mestami. stale clovek rozmysla , kde je v tt vidiet , ze sme vraj jedno z najprosperujucejsich miest na svk.
  nevidiet to na fungovani a vzhlade mesta vobec.

 5. 5
  Ujo Palo says:

  Zaujímavé myšlienkové pochody… To vážne sa niekto z Trnavy odsťahoval len preto, že nie je obnovená pešia zóna? Alebo preto, že tu je kultúra pasé? No tak to si potom v tých Malženiciach, Špačinciach… atď. pomohol.

 6. 6
  bubamara says:

  to ma chcete presvedcit, ze ked mam ist rano do prace z prednadrazia smerom na peugeot a idem ulickami 3/4 hodinu ze mi to ma byt jedno ? ze ani severna cesticka okolo mesta to nevyriesi mi ma byt jedno ? ze ked mesta, ako zilina za par rokov od revolucie prebudovali mestsky dopravny system s obchvatom popri vahu s komfortnym napojenim automobiky ( aj chodnikmi !!! ) z mesta, ze Nitra ma uz kompletny obchvat okolo celeho mesta , to my ma byt jedno ? platim rovnake dane ako tito obyvatelia inych miest. Za svoje dane nemam narok na toto iste ?
  ze my ma byt jedno ze za 30 rokov hospodarsku ulicu len stale lepia nameisto toho aby ju raz spravili uz poriadne aj s krizovatkami ?
  ze studenti v inych krajskych mestach robia zivot a kulturu v meste, mimo toho ze tam ostavaju ? ine krajske mesta maju 10 tky internatov postavenych od revolucie ! trnava sa nezmohla ani na jedn od revolucie !!!! iba jeden dostavala. Tito studenti prespavaju po privatoch, okolitych dedinach a pesi chodia od skladovej ulice po priemyslenu ulicu kde maju fakulty ! alebo ze do prestavaneho detskeho domova je prisjazdova komunikacia okolo Lidla rampy a bananovych krabic sa nazyva vizia mesta a rozvoj mesta ????
  ze ludia ktori tu dochadzaju za pracou a v inych krtajskych mestach ostavaju z Trnayv vypadni akonahle zozenu pracu doma ? co ich tu ma lakat , aby tu ostali ?
  ze mesto nedokazalo pripravit rozvoj mesta tak , aby bol pristupny vacsine trnavcanov- zastavby pre IBV- mesto sa rozhybalo az po 20 tich rokoch od revolucie a dokazalo ponuknut IBV za tratou a pekne pole !!! co dovtedy robili ????? ved ti ludia odchadzali do dedin uz skor , ked mesto nemalo ani pripravene lokality !!!!
  Ake analyzy dopravy vedu k tomu ze nam staci maly kruhovy -taky typicky trnavsky kruhacik ulepeny , malinky , alebo ten zlatanec nazyvany obchvat. tie analyzy su skvele – vidiet to na R1 kde uz po prvom mesiaci jazdi o 100 % aut viac ako boli tie genialne analyzy !!!
  nemusi clovek ani byt komercne zalozeny. ale ked pracuje do vecera a po praci si chce ist nakupit nieco pod jednu strechu od potravin, cez welness, ci do kina, alebo zasportovat – v inych krajskych mestach maju na to obchodne centra ktore toto poskytuju pod jednou strechou. V trnavskom krajskom meste ani jedno !!!!! toto nema zaujimat cloveka , ktory tu chce zit ?
  jedna zona je tak pri Baumaxe nekoncepcne naplanovana, ze tam musite prejst z mesta si 6 km navyse a pesi sa tam nedostanete !!! pritom v NR maju 3 centra rovno v meste . o Ziline, Kosiciach, Piestanoch ani nevravim::: toto neulahcuje ludom bezny zivot ??
  TRNAVA SPI !!!! pokojnym spankom. tak dobru noc a posledny nech zhasne.

  • 6.1
   danTT says:

   Súhlas….ten baumax a spol. mal byť už dávno napojený aj zo strany mesta+chodniky+cyklochodník (pre o ničom prístup tam chodím tak 2x do roka)…od SAD či čo to je to otázka 1 mosta nad železnicou(to sa aspoň plánuje)…..To že prednádražie (12000 sidlisko) nie je napojené na infraštrukturu von z mesta je pre mňa nepochopiteľné, nepochopiteľné je aj to že to nikto ani neplánuje (zo zadu na starú bratislavskú cestu), tlačenie všetkých aut cez uličky okolo RD na Hospodársku a podjazd pod železnicou je totál otras…a ťažký debakel všetkých ktorý tu v korytách boli od revolúcie….”cyklochodník” zvaný obchvat po 6-7 rokoch výstavby radšej nekomentujem….

   Verím, že dieru absencie väčšieho shopingu v meste vyplní projekt nového štadiona….

  • 6.2
   Ujo Palo says:

   Bubamara, ale čo s tým? Mali sme tu KDH – nebolo dobre, teraz máme Smer – zasa nie je dobre. Pre Matoviča je Trnava málo, Mojsejová to sem má ďaleko…

   • 6.2.1
    ... says:

    Ujo Palo, co by bolo treba? To co v celom state. Aby z postov vypadli politici a nastupili odbornici. Na radnici by bol seriozny ekonom, manazer. Robia v tt toto politici, alebo ludia, ktori maju na to vzdelanie ? Myslim, ze je to jasne. Staci si pozriet posty a obsadenie od radnice az po urady. Ludia bez rozhladenosti, praxe skusenosti zo sveta atd. Tak co sa cudujete ze dosledkom toho je tak trapna vec, ako semafory. Kazdy vie, ze kde sa krizia tri cesty maju byt tri semafory. V tt ? Najprv zopar rokov jeden semafor, potom dva a uz sa vravi o tretom !!! Takto funguje cele mesto ! Trapaaaas za nase dane.

   • 6.2.2
    Spartak says:

    Mojsejovú nechajte len tam kde je…čo najdalej takí “ľudia” od Trnavy

 7. 7
  bubamara says:

  zistite si za kolko zrealizovali teraz obchvat Banskej Bystrice, ci Nitry. O Ziline ani nevravim, Ti to zvladli po celom meste za par rokov aj z trolejbusom atd…vezne clovek , ktory sleduje svk uzna ze Trnava zaostava. O koncepte sa neda ani hovorit. Tu sa to vsetko robi len na par rokov dopredu a aj to polovicne. viete co je zabavne ?
  napr. pred par rokmi robili “odbornici” svetelnu krizovatku Dohnanyho_Stromova…resp. prehod cez cestu. Dali semafory len na Dohnanyho ulicu !!! ale keby dali este jeden na stromovu nebznikali by tam zapchy ! boze mooooj . taka neschopnost . teraz to zasa klasicky trnavsky ulepili zmenou zelenej resp. cervenej.
  Toto je ozaj mozne iba v TT !!! zobudte sa uz prosim kompetentni a nerobte z Trnavy malomesto !

  • 7.1
   Bruno says:

   Bubamara, uz tolko nevyplakavaj. V Bratislave ubudlo od neznej revolucie 50.000 obyvatelov. Tretina bytov na sidliskach sa prenajima. Majitelia bytov sa odstahovali na lepsie do domcekov “na polia”. Na pozemky v meste nemaju peniaze.
   Ako mozes davat do suvislosti dialnicny obchvat BB, NR a ZA s mestskym obchvatom TT. Ved tie obchvaty su sucastou celoslovenskej dialnicnej tranzitnej siete. Mimochodom takyto obchvat uz TT ma cele desatrocia – je to dialnica D1. Uznavam, ze trasovanie D1 mohlo byt urobene blizsie k mestu a mohla sa stat aj mestskym okruhom s viacerymi vyjazdami do mesta. Ale vtedy za komunistov sa rozhodlo inac. Aut bolo malo a nikto nepredpokladal taky narast intenzity dopravy. No a ta BB, NR a ZA, ktore zaostavali za TT v dopravnom rieseni cele desatrocia, budu mat teraz modernejsie riesenie obchvatov. Budme vdacni aj za ten novy mestsky obchvat.
   Co sa tyka shoppingov, TT doplaca na blizkost BA. Kupyschopnost v TT je takmer najvyssia na Slovensku, ale je vyrazne orientovana na spotrebu v BA. Vela ludi pracuje a mina v BA. V NR su v meste dva lepsie shoppingy. Tazili z toho, ze celoslovensky tranzit osobnych aut smerom na vychod isiel priamo cez mesto. Navyse NR ma veltrhy. Ale ked sa teraz doprava odklonila z mesta von, mozno niekto neprezije. ZA je zase prirodzene centrum Horneho Povazia a Kysuc, plus je tam doteraz celoslovensky tranzit cez mesto. Tak sa tam vsetci z okolia proste zliezavaju. Pokial ide o TT, urobil by som z OD Jednota vystavny obchodny dom v centre. Ale ked je vlastnik budovy nesolventny a len drancuje investiciu z cias komunizmu, tak tam ziadne lukrativne obchodne znacky nedotiahne. TT mala pesiu zonu ako prva na Slovensku. Vsetci jej zavideli a snazili sa o to iste. Dnes je opotrebovana a skareda, lebo je najstarsia. Ked sa zrekonstruuje, bude mozno najkrajsia. Tak to chodi. Zdravim.

 8. 8
  karolína says:

  To, že študenti prichádzajú do Trnavy študovať a potom odchádzajú, je úplne v poriadku, nech len idú pekne domov.
  Že nás ubudlo, tak to je tiež prirodzené, ľudia sa sťahujú, konečne môžu slobodne a kam chcú.
  Vtedy bolo v Trnave dobre, keď tu bolo 25-tisíc ľudí. Boli sme tu Trnavčania a bolo nám tu dobre. Žiadny pes neondil na chodník, ľudia sa k sebe správali pekne, slušne, nikto nič neničil. Poznali sme sa samí echt Trnavčania. Spodina bývala na execíri, teda na Kopánke, tých sme do Trnavy nevpustili.
  Potom to niekto dovolil, aby sa sem nasťahovali ľudia z dedín, ktorí tu zničili našu Trnavu – rozbíjali telefónne búdky, smetné koše, rozhadzovali po zemi špačky , papiere, obaly od všeličoho, jednoducho urobili nám z Trnavy žumpu. Teraz v tom pokračujú ich podarené detičky.
  Trnava sa mohla rozvíjať tak, že by si naše deti ženili a vydávali.Ale takáto strašná asimilácia, niečo strašné!!!
  Trnava nie je mesto, je to jedna hnusná, škaredá, špinavá dzedzina. A ináč to už nebude. Trnavčania vymierajú a sedlač sa tu uvelebila. To je aj v Bratislave, v Piešťanoch, v Žiline, všade. A slušní ľudia, domorodci, sa môžu zblázniť.

  • 8.1
   Veronika says:

   a prototypom toho slusneho cloveka si ty, ze? :)))

  • 8.2
   ttss says:

   to akože môj pradedko, ktorý sa zúčastnil v trnavskej posádke na SNP a žil na execíri bol spodina?! ostuda, čo tu píšeš..

  • 8.3
   dily says:

   ty KKS..to ci si TY? rodicia boli surodenci?predtym nez sa zosobasili a mali teba? to co mas ake nazory?…ty musis byt zarita KDH cka…pretym ti bolo dobre v STB…dalej do minulosti ani ist nechcem…ako sa tu trnavcania(aj Ty urcite) pekne nabalili na deportacii…
   Inu mame byt naco hrdy…gratulujem..si z malomesta

 9. 9
  karolína says:

  Trafená hus zagágala? Veronika z dzedziny?
  No,nie som prototyp slušného človeka, je nás dosť tu v Trnave, moji kamaráti, známi, moja rodina, my Trnavčania. Holt, chrapač je chrapač!!! A bikani sú bikani,
  Preto Trnava vyzerá ako vyzerá. Ešte raz! Slušní ľudia Trnavčania sa môžu z toho zblázniť.Dzedzina ovládla Trnavu. Stačí sa pozrieť na mestský úrad a máme po nálade.

 10. 10
  Cvoky says:

  Karolina

  Je mi Ta luto. ty mas komplexy na psychologa. Ja nemusim klasickych malomestiakov, ktori sa hraju na elitu a su pritom obycajna ” sracka” moralne blato. cest vynimkam. uz sturovci pisali , ako sa vedeli tito malomestiaci odnarodnit, vyvysovat nad obycajnych ludi a zapredali za gros aj svoju mat. staci si precitat sturovcov ci bernolakovcov a mas zrkadlo doby o ktorej pises. hanba sa takto vyjadrovat a urazat ludi a apriori ich hadzat do jedneho vreca. Z toho vidieka mimochodom prisla elita nasho naroda. takze citaj, studuj . Ono niektori klasicky “stari ” trnavcania su dost humorni.

 11. 11
  naex says:

  Pravda je že kým sa v tej našej Trnave niečo postaví , vybuduje alebo zrekonštruuje tak to trvá veľmi dlho . Bolo to tak aj za komančov a je to tak aj teraz.Veď si len spomeňte všetci ako dlho sme nemali ani poriadnu železničnú stanicu, zimný štadión, obchodný dom … Áno toto všetko a ovela viac ďalších stavieb sa dostavalo až po páde komančov alebo tesne pred tým. Trnava bola zanedbaná aj na úkor NR , BB , ZA ale hlavne BA a KE. Ale to hlavné čo som tu chcel napísať je to, že tie údaje sú značne skreslené. Aj keď sa z Trnavy dosť ľudí vysťahovalo, hlavne do okolitých dedín v blízkosti Trnavy tak sa ich sem aj veľa prisťahovalo. A to že tu nie sú oficiálne nahlásený na pobyt je jednoducho preto lebo DANE! Ak prenajmete byt a nahlásite si tam ľudí na pobyt tak vás dane z “prenájmu” neminú, ale ak je ten byt oficiálne prázdny tak :) Takýchto “čiernych” obyvateľov má Trnava určite viac ako 10 000 a to aj bez študentov. Navyše treba brať do úvahy aj to že časti mesta ktoré sa osamostatnili, tak sú stále fyzicky súčasťou mesta a ja ich beriem ako Trnavčanov aj keď nimi formálne nie sú. Dokonca si myslím že už aj taký Zavar je takou neoficiálnou súčasťou Trnavy. A ak sa pozriete na tie spomínané krajské mestá BB, ZA, NR,PO, KE ako sú k nim polepené dediny ktoré sú niektoré pekne ďaleko od samotného mesta tak medzi nimi a Trnavou ,čo do počtu obyvateľov , až taký veľký rozdiel nie je.

 12. 12
  karolina says:

  Počuj, Cvoky, ty si ozaj cvok. Z vidieka prišla elita nášho národa? Preboha!!! Odkiaľ? Z Opoja, Majcichova, Paderovéc, Nádaša, Nešticha, Ratkovéc? Ty si ozaj cvok!!! Ty si z jakej osady? Si sa tu udomácnil a nepatríš sem. Ja nič, len toľko, že sedlač mala zostat doma a my sme tu tiež doma. To je celé. Každý doma. A keď už tu chceš v Trnave byť, tak sa slušne správaj, ty elita. A zapamätaj si, že tu doma nikdy nebudete. Vy ste doma každý v svojej dzedzine. Tu v Trnave ste len na návšteve.Tak sa tu správajte slušne, lebo vás budeme hnať jak hnali Kazisveta šestého – pane, bože ty ho hnali, s lopatami a vidlemi, inu, hnal ho celý lid. Takže tak. Nech nás je menej, ale zostaneme tu len my, Trnavčania.

 13. 13
  peace says:

  KAROLINA TY SI HNOJ !

 14. 14
  ... says:

  karolina, mna ucili, ze proti ludskej hluposti treba bojovat.
  Tak podporim cvokyho:
  18.storocie: adam kollar- rodak terchova, vzdelanec na cisarslom dvore
  19.storocie: sturovci- Stur- europsky politik a vzdelanec- ovladal asi 8 jazykov, prevazne rodaci z vidieka.
  Bernolakovci- vacsinou rodaci z vidieka
  Jan Kollar- svetovy spisovatel- vidiek
  Stefan Banic- vynalezxa, vzdelanec, Smolenice- karolina- to je pri trnave
  Murgas-tajov . Svetovy vynalezca a vzdelanec
  M. R. Stefanik- zachranca naroda! Brezova pod Bradlom- vidiek
  A.Dubcek- mozno pohnas Karolina. Ten vybojoval pre Teba demokraciu. Ak ti to nieco vravi.
  Atd. Ludia z kultury. Sportu . Vedy 20. Storocia na celom svk
  Karolina. Radsej nepis. Ak si hlupa. Citaj. Vzdelavaj sa.
  Prave taka ocividna nevedomost a hrubost s aroganciou . Ktora z teba srsi svedci o tvojem malosti a nerozhladenosti. Vycestu z tej “tvojej” trnavy.
  Vela stastia Karolina !

 15. 15
  polepetko says:

  Karolina – tvoje nazory beriem ako nepodarenu recesiu. Ked v Trnave zije viacej takych jedincov ako si ty – tak potom sa nedivim ze Trnava vyzera tak ako vyzera. A ked su takyto jedinci aj na radnici, tak potom dovi dopo Trnava …..

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.