reklama

Na západnom Slovensku je v prevádzke viacero lyžiarskych stredísk

Napriek akútnemu nedostatku snehu na juhozápade Slovenska si priaznivci zimných športov môžu vychutnať lyžovačku aj v tomto regióne.

V dosahu približne 60 až 90 minút jazdy autom budú otvorené najmenej tri lyžiarske strediská: Bezovec pri Piešťanoch, SkiLand Stará Myjava a Veľká Javorina. Naopak, s nedostatkom snehu a teplotami nad nulou zatiaľ viac-menej neúspešne bojujú prevádzkovatelia na Pezinskej Babe a v Ski centre Kálnica neďaleko Nového Mesta nad Váhom.

Na Bezovci otvorili tohtoročnú sezónu už koncom decembra. Aktuálne premávajú vleky na 300 a 600-metrovom svahu, stredisko hlási dvadsať až štyridsaťcentimetrovú snehovú pokrývku.

Po prvý raz v tejto sezóne otvorí počas nadchádzajúceho víkendu SkiLand Stará Myjava. V prevádzke bude jeden 450 metrov dlhý svah, na zjazdovke leží pol metra snehu.

Foto: velkajavorina.sk

Veľká Javorina situovaná v nadmorskej výške 970 metrov nad morom je v prevádzke už tretí týždeň. Stredisko na slovensko-českom pohraničí, ktorého dominantou je známy vysielač, hlási aktuálne 40 cm snehu.

Na Pezinskej Babe je približne 15 cm snehu, ale podmienky na lyžovanie boli v piatok 20. januára nevhodné a vleky mimo prevádzky. Cez víkned plánujú otvoriť na Babe vlek Double, na Zochovej chate lanový vlek aj dopravníkový pás. Aj to len v prípade, že sa počasie výrazne nezhorší.

V Ski centre Kálnica sa v priebehu aktuálnej zimnej sezóny ešte nelyžovalo. Stredisko položené v nadmorskej výške približne 350-400 metrov nad morom ponúka lyžiarom asi polkilometrovú zjazdovku. Aktuálne je však bez snehu a pre vysoké teploty prerušili vo štvrtok 19. januára aj technické zasnežovanie. Otvorenie sezóny predpokladajú v prípade priazne počasia o týždeň, teda asi 27. alebo 28. januára.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2012 16:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.