reklama

Lyžiarske strediská na juhozápadnom Slovensku hlásia veľmi dobré snehové podmienky

Chladné januárové teploty a dostatok zrážok sľubujú lyžiarom, ktorí nechcú cestovať za svahmi príliš ďaleko od Trnavy, kvalitne pripravené zjazdovky.

Na Pezinskej Babe je aktuálne do 40 cm snehu. Počas víkendov je k dispozícii stredisko s vlekmi Poma H-60, EPV 300, VL 500 aj VL 1000.

Dostatočná snehová pokrývka s výškou 35 cm je na tratiach pre bežkárov.

pezinska-baba
Pezinská Baba

Za celodenný lístok zaplatia na Babe dospelí 15 eur, juniori 12 eur, detský lístok stojí 9,50 eura. Priemerná nadmorská výška strediska je vo výške 500 metrov nad morom.

Lyžiarske stredisko Bezovec za Piešťanmi hlási k 24. januáru 2013 rovnako výborné podmienky. Na svahoch leží od 20 do 50 cm snehu.

bezovec
Bezovec

K dispozícii sú štyri technicky zasnežované svahy – detský 200 m, Poma 300m pri chatkách, Poma 600m a dvojkotva 500 m. V pracovných dňoch býva otvorený spravidla 300-metrový svah pri chatkách.

Celodenný skipas stojí na Bezovci 15 eur, juniori a dôchodci zaplatia 13 eur, deti 11 eur.

Lyžiarske stredisko leží v priemernej nadmorskej výške viac ako 650 metrov a z Trnavy je vzdialené asi 60 kilometrov.

Skicentrum Kálnica pri Novom Meste nad Váhom láka lyžiarov na 500-metrovú zjazdovku s vrcholom v nadmorskej výške 390 metrov nad morom a výbornou dostupnosťou z diaľnice D1. Obec Kálnica je vzdialená od Trnavy 62 kilometrov.

Prevádzkovateľ strediska aktuálne uvádza 40 – centimetrovú vrstvu technického a prírodného snehu. V prevádzke je dvojkotva na hlavnom svahu.

kalnica
Skicentrum Kálnica

Dospelí zaplatia v Kálnici za celodenný lístok 15 eur, deti do výšky 140 cm o dve eurá menej.

Na svahoch v lyžiarskom stredisku Ski Land Stará Myjava leží 50 cm technického a prírodného snehu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ski Land Stará Myjava

V prevádzke sú dva vleky s dĺžkou 450 metrov, ako aj menší 150-metrový vlek.

V Starej Myjave zaplatia dospelí lyžiari za celodenný skipas 13 eur, deti do 12 rokov a seniori starší ako 60 rokov 11 eur.

Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške cca 500 metrov nad morom a z Trnavy je vzdialené približne 70 kilometrov.

S výbornými podmienkami môžu lyžiari počítať aj na Veľkej Javorine.

Aktuálne hlásia spod známeho vysielača na hraniciach s Českou republikou 40 cm snehu. V stredisku fungujú tri vleky s dĺžkou od 210 do 750 metrov.

velka-javorina

Vrcholová stanica leží v nadmorskej výške 970 metrov nad morom.

Celodenné lyžovanie vyjde dospelého 15 eur, juniori a seniori platia 13 eur, deti 11 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2013 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Tip na výlet, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lyžiarske strediská na juhozápadnom Slovensku hlásia veľmi dobré snehové podmienky”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.