reklama

Zalyžovať si môžete aj pár desiatok kilometrov od Trnavy

Lyžiarska sezóna 2010/2011 pomaly naberá na obrátkach aj v strediskách na západnom Slovensku. Milovníci zimných športov, ktorí nechcú za svahmi cestovať ďaleko, majú možnosť využiť hneď niekoľko lyžiarskych stredísk vzdialených do jednej hodiny cesty autom z Trnavy.

Medzi najtradičnejšie patrí Pezinská Baba v Malých Karpatoch. Podľa informácií z internetovej stránky strediska na svahoch je tu asi 30 cm snehu. Počas víkendu od 18. decembra 2010 bude lyžiarom k dispozícii celé stredisko s vlekmi Poma H-60, EPV 300, VL 500 aj VL 1000. Podmienky na lyžovanie boli k 17. 12. obmedzené.

Pezinská Baba

Foto: lkbaba.sk

Celodenný lístok stojí na Babe do 22. decembra 12 eur,   od 23. decembra do konca sezóny zaplatí dospelý 15 eur, mládežnícky lístok stojí dvanásť a detský deväť eur.
Poldenné lístky stoja 9.50, 7.50 resp. 6.50 eura dopoludnia a 11.50, 9 a 8 eur popoludní. Stredisko je vzdialené z Trnavy asi 42 km a leží v nadmorskej výške 527 metrov.

Trnavčania už roky navštevujú aj lyžiarskej stredisko na Bezovci za Piešťanmi. K dispozícii sú štyri technicky zasnežované svahy – detský 200 m, Poma 300m pri chatkách, Poma 600m a dvojkotva 500 m. Stredisko je v prevádzke denne od 9. do 16. hodine, večerné lyžovanie je otvorené od stredy do soboty v čase od 17. do 21. hodiny.

Bezovec

Foto: skibezovec.sk


Na Bezovci je aktuálne v prevádzke 300-metrový svah, na ktorom je 40 cm technického snehu. Ceny lístkov v hlavnej sezóne: dospelý celodenný 15 euro, juniori a seniori 13 euro, deti 11 euro. Štvorhodinový lístok stojí pre dospelého 12 eur, juniori a seniori zaplatia desať a deti osem eur.
Lyžiarske stredisko leží v priemernej nadmorskej výške viac ako 650 metrov a z Trnavy je vzdialené asi 60 kilometrov.

Ski centrum Kálnica nájdete v okrese Nové Mesto nad Váhom 66 km od Trnavy. Je veľmi dobre prístupné z diaľnice D1. Z odbočky pri Novom Meste n/V vám zostáva do strediska len asi šesť kilometrov.

Kálnica

Foto: Miroslav Bušo/skicentrumkalnica.sk


V Kálnici sa momentálne nelyžuje, prevádzkovateľ predpokladá otvorenie sezóny počas Vianočných sviatkov. Lyžiarske centrum leží v nadmorskej výške 390 metrov nad morom a návštevníkom ponúka dva svahy v dĺžke viac ako 500 metrov. V prípade priaznivých snehových podmienok dokážu v Kálnici predĺžiť svah od ďalších asi 500 metrov.
Počas zimnej lyžiarskej sezóny je prevádzka areálu denne od 8,00 hod. do 22,00 pri umelom osvetlení. Stredisko ponúka aj možnosť super nočného lyžovania v čase od 23. hodiny do 01. hodiny. V Kálnici funguje už niekoľko rokov umelé zasnežovanie, v aktuálnej sezóne bude k dispozícii nový výkonnejší systém.
Prevádzkovateľ zatiaľ ceny jazdného nezverejnil. Celodenný lístok pre dospelých stál vlani 14 eur, dopoludňajší 10 a popoludňajší 11 eur. Trojhodinový večerný lístok vyšiel dospelého 10 eur.

Stará Myjava

Foto: skiland.sk

V prevádzke zatiaľ nie je ani Ski Land Stará Myjava, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške cca 500 metrov nad morom a z Trnavy je vzdialené asi 70 kilometrov. V stredisku sú tri zjazdovky. Prevádzkovateľ ponúka možnosť ubytovania, občerstvenia, večerného lyžovania, požičovňu lyží, ski servis a parkovanie priamo v areáli. Ski Land Stará Myjava sa nachádza na území Bielych Karpát v chránenej krajinnej lokalite.
V minulej sezóne vyšiel celodenný lístok cez víkendy 13 eur pre dospelého a 11 eur pre dieťa, počas pracovného týždňa zaplatili lyžiari 12 resp. 9,50 eura.


Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2010 2:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.