reklama

Kvetinový záhon vykúpili Trnavčania za pár desiatok minút

Ani silná búrka, ktorá sa prehnala nad Trnavou v sobotu dopoludnia, neodradila desiatky záujemcov o letničky, trvalky a okrasné dreviny zo záhona umiestneného na Trojičnom námestí.

Takmer kompletnú výsadbu na ploche 160 metrov štvorcových Trnavčania “rozobrali” v priebehu približne dvoch hodín.

Dočasnú výzdobu centra mesta podľa plánov vypredávali za znížené ceny. Záhon inštalovali pri príležitosti podujatia Májový kvet na konci apríla a podľa pôvodných plánov mal zostať v centre len do 24. mája.

vypredaj-zahon-1
vypredaj-zahon-2
vypredaj-zahon-3
Aj napriek nevľúdnemu počasiu vypredali takmer celý záhon

Mesto sa však na základe pozitívnych ohlasov obyvateľov a návštevníkov mesta kvetinový rozhodlo záhon ponechať na Trojičnom námestí až do konca leta.

Trnavské záhradnícke firmy, ktoré veľký záhon pred Divadlom Jána Palárika vysádzali, zrealizujú už v najbližších dňoch novú výsadbu, ktorá má v zdraví a v plnej kráse prežiť na tomto mieste až do konca leta. Firmy v spolupráci s mestom rozhodujú o druhovej skladbe a farebnej kompozícii nového záhona,” informovala trnavská samospráva.

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2014 10:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Kvetinový záhon vykúpili Trnavčania za pár desiatok minút”

 1. 1
  Silvia Bejdová says:

  Dobrý deň!
  Chcem sa spýtať, čo sa plánuje urobiť s trávnatou plochou, v bývalom areáli, záhrade Materskej školy na Jiráskovej ulici v Trnave?
  Donedávna bola táto trávnatá plocha súčasťou MŠ a bolo o ňu aj postarané. MŠ si plochu ohradila dráteným plotom a teraz plocha akoby nemala majiteľa. Vraj je majetkom mesta, preto by sme ako občania mesta a obyvatelia Jiráskovej ulice chceli vedieť, čo je s plochou plánované. Vedľa je asfaltové ihrisko a keby sa podarilo zrušiť plot od ihriska, vytvorila by sa pekná trávnatá plocha vhodná na osadenie nejakých detských preliezok. Detí na Jiráskovej je veľa, určite by sa potešili.
  Už teraz má tráva výšku vyše meter. Čo bude o pár dní, keď bude takto rásť?

  Vďaka za odpoveď.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.