reklama

Drevený kvetinový záhon na námestí tento rok mešká, práce na dokončení finišujú

Dočasný kvetinový záhon bude skrášľovať Trojičné námestie o niekoľko týždňov neskôr, ako tomu bývalo v minulosti. Dodávateľská firma aktuáne finišuje s inštaláciou záhona, v stredu 6. júna boli umiestnené všetky drevené prvky a do štyroch záhonov, ktoré obklopujú Trojičku, bola navezená hlina.

Mobilný kvetinový záhon skrášľuje centrum Trnavy od roku 2014, s nápadom prišli organizátori podujatia Májový kvet.

Obyčajne začínala inštalácia a výsadba koncom apríla, aby bol záhon dokončený práve pri príležitosti konania Májového kvetu.

Dodávateľa dreveného mobilného záhona, ktorý mal vyrobiť a inštalovať záhon na základe projektu mesta, hľadalo mesto v súťaži. Navrhovaná suma presiahla 43-tisíc eur, mesto preto z dôvodu vysokej ceny 3. mája 2018 súťaž zrušilo. “Z dôvodov zrušenia súťaže došlo k časovému sklzu pri realizácii záhonu,” informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič.


Realizácia záhonu na námestí finišuje

“V snahe zrealizovať obľúbený záhon, ktorý niekoľko mesiacov v roku spríjemňuje námestie a robí ho ešte aktraktívnejšie, mesto Trnava v súlade s možnosťami verejného obstarávania vzhľadom na zrušenú súťaž oslovilo na vyhotovenie cenovej ponuky dodávateľa z predchádzajúceho roka, ktorý sa do tejto súťaže neprihlásil,” upresnil Tomašovič.

Na základe vypracovanej ponuky objednalo mesto realizáciu záhona u trnavskej firmy PÖVABAU. V tomto roku zaplatí mesto za záhon takmer 19-tisíc eur.

Záhon bude mať kompletne nové drevené konštrukcie, štyri pergoly a malé terasy.

Záhradníci do záhona vysadia niekoľko stoviek letničiek a trávnik, pergoly ozdobia popínavé rastiliny ako sú brečtan, fazuľa šarlátová či tunbergia.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2018 7:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Drevený kvetinový záhon na námestí tento rok mešká, práce na dokončení finišujú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.