reklama

FOTO: Lyžiarske strediská neďaleko od Trnavy začali so zasnežovaním, sezónu odštartujú možno už o pár dní

Mrazivé zimné počasie spojené s miernou snehovou nádielkou umožnilo už počas víkendu 2. – 3. decembra 2023 spustenie zasnežovacej techniky v troch lyžiarskych strediskách, ktoré môžu Trnavčania považovať pre pomerne krátku vzdialenosť za domáce. Snehové delá pracovali počas soboty a nedele na svahoch Pezinskej Baby, Zochovej chaty nad Modrou, ako aj na Bezovci za Piešťanmi. Aktuálna predpoveď počasia je priaznivá, otvorenie lyžiarskej sezóny preto môže byť otázkou niekoľkých dní.

Pezinská Baba a Zochova chata

„Na Pezinskej Babe technicky zasnežujeme svah pri vleku Double a na Zochovej chate okolie pásu,“ informoval prevádzkovateľ oboch stredísk v nedeľu 3. decembra 2023.

Na Babe bolo v nedeľu ráno 18 cm snehu, vrstva zatiaľ nie je dostatočná na prevádzku vlekov. To sa však môže zmeniť už v najbližších dňoch, keďže predpoveď počasia je zatiaľ pomerne priaznivá.

Správcovia bežeckých tratí už stihli pripraviť malý okruh na začiatok bežkárskej sezóny, odporúčajú si však zobrať staré lyže.

Stredisko Pezinská baba leží v nadmorskej výške 527 metrov nad morom na hrebeni Malých Karpát, 12 km od mesta Pezinok. Funguje tu päť vlekov na troch zjazdových tratiach s dĺžkou 500, 700 a 1000 metrov. V stredisku sú trate pre bežecké lyžovanie s dlĺžkou 1,2 a 5 km, ako aj a sánkarská dráha.

Zochova Chata – Piesok asi 15 km od mesta Modra leží v nadmorskej výške 425 m.n.m. Disponuje dvomi zjazdovkami určenými najmä pre začiatočníkov. Obe sú dlhé približne 300 metrov s prevýšením takmer 70 metrov.


Pezinská Baba, 3. decembra 2023, pohľad na svah pri vleku Double

FOTO: lkbaba.sk

Ski Bezovec

Na Bezovci v Považskom Inovci, približne 20 km za Piešťanmi, spustili zasnežovanie v sobotu 2. decembra 2023. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške od 480 do 748 metrov nad morom.

Na svahoch ležalo v nedeľu do 10 cm prírodného snehu, aktuálnu pokrývku už o pár dní navýši nový technický sneh. Snehové delá pracovali počas víkendu na 300-metrovom svahu pri chatkách, ako aj na cvičnom detskom svahu Dedovka s dĺžkou 200 metrov.

Na ďalších svahoch – čiernej päťstovke, červenej 600-ke, ani jej pokračovateľke cez žľab, sa zatiaľ so zasnežovaním nezačalo.

FOTOGALÉRIA – Bezovec, 3. decembra 2023
autor: Patrik Pokorný/trnava-live.sk


Svah LV300 (Chirana)


Trať LV 600 (Lomená)


Čierna päťstovka


Trať LV 600 (Lomená)


Cvičná lúka Dedovka s dĺžkou 200 metrov


Ratrak na Bezovci, v pozadí Jaslovské Bohunice


Blízko svahov funguje Penzión Bezovec

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2023 19:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.