reklama

FOTO: Opravenú Mikovíniho ulicu otvoria zrejme už o pár dní

Druhá časť rekonštrukcie Mikovíniho ulice, kvôli ktorej množstvo vodičov muselo strpieť viac ako tri mesiace obchádzky, sa blíži ku koncu. Vo štvrtok 16. mája začne preberacie konanie stavby. Cestu pre dopravu spustia zrejme v priebehu najbližších dní. Prvú časť od Priemyselnej ulice po most opravili v roku 2018. Celkové invesičné náklady na obnovu 460 – metrového úseku vrátane mosta mali dosiahnuť 1 milión 65-tisíc eur.

Stavebné firmy v polovici mája finišujú s prácami na dokončení druhej časti rekonštrukcie Mikovíniho ulice. Súčasťou prác bola aj rekonštrukcia poškodeného mosta ponad Trnávku.

To bol aj hlavný dôvod úplnej uzávierky úseku medzi mostom a okružnou križovatkou ulíc Mikovíniho – Zelenečská – gen. Goliana. Cesta pre dopravu bola uzavretá od 4. februára 2019.


Pohľad na stavenisko – 15. mája 2019

Pôvodný termín otvorenia druhého zrekonštruovaného úseku s dĺžkou asi 270 metrov, stanovený na 3. mája, posunuli o dva týždne na 17. mája 2019.

Dôvodom posunutia termínu dokončenia bola podľa vyjadrenia mesta pokládka spätných povrchových vrstiev.

V rámci obnovy Mikovíniho sa uskutočnila výmena celej konštrukcie vozovky, rekonštrukcia priľahlých chodníkov, vrátane vybudovania cyklochodníka a tiež vjazdov na susedné pozemky.

Na moste prebehla kompletná výmena mostného zvršku, vrátane odvodnenia a záchytných zariadení, uskutočnila sa sanácia nosnej konštrukcie mosta a tiež jeho spodnej stavby, vrátane spevnenia svahov pod mostom. Brehy koryta budú dláždené lomovým kameňom.

Podľa vyjadrenia hovorcu mesta Trnava Pavla Tomašoviča preberacie konanie stavby začne vo štvrtok 16. mája.

V rámci konania sa k stavbe vyjadrujú dotknuté úrady a inštitúcie, vrátane dopravných policajtov.

V prípade, že všetko dopadne podľa predstáv, mala by byť Mikovíniho ulica opätovne sprejazdnená pre dopravu v najbližších dňoch.

„Snahou mesta je, aby bola cesta otvorená čím skôr bez ďalších zdržaní. Verejnosť budeme informovať,“ poznamenal Tomašovič.

V budúcnosti čaká mesto ešte rekonštrukcia Mikovíniho v úseku medzi Priemyselnou a Nitrianskou ulicou s dĺžkou viac ako 650 metrov.

FOTO – MIKOVÍNIHO ULICA PRED DOKONČENÍM (15. mája 2019):

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2019 15:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “FOTO: Opravenú Mikovíniho ulicu otvoria zrejme už o pár dní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.