reklama

FOTO: Opravenú Mikovíniho ulicu otvoria zrejme už o pár dní

Druhá časť rekonštrukcie Mikovíniho ulice, kvôli ktorej množstvo vodičov muselo strpieť viac ako tri mesiace obchádzky, sa blíži ku koncu. Vo štvrtok 16. mája začne preberacie konanie stavby. Cestu pre dopravu spustia zrejme v priebehu najbližších dní. Prvú časť od Priemyselnej ulice po most opravili v roku 2018. Celkové invesičné náklady na obnovu 460 – metrového úseku vrátane mosta mali dosiahnuť 1 milión 65-tisíc eur.

Stavebné firmy v polovici mája finišujú s prácami na dokončení druhej časti rekonštrukcie Mikovíniho ulice. Súčasťou prác bola aj rekonštrukcia poškodeného mosta ponad Trnávku.

To bol aj hlavný dôvod úplnej uzávierky úseku medzi mostom a okružnou križovatkou ulíc Mikovíniho – Zelenečská – gen. Goliana. Cesta pre dopravu bola uzavretá od 4. februára 2019.


Pohľad na stavenisko – 15. mája 2019

Pôvodný termín otvorenia druhého zrekonštruovaného úseku s dĺžkou asi 270 metrov, stanovený na 3. mája, posunuli o dva týždne na 17. mája 2019.

Dôvodom posunutia termínu dokončenia bola podľa vyjadrenia mesta pokládka spätných povrchových vrstiev.

V rámci obnovy Mikovíniho sa uskutočnila výmena celej konštrukcie vozovky, rekonštrukcia priľahlých chodníkov, vrátane vybudovania cyklochodníka a tiež vjazdov na susedné pozemky.

Na moste prebehla kompletná výmena mostného zvršku, vrátane odvodnenia a záchytných zariadení, uskutočnila sa sanácia nosnej konštrukcie mosta a tiež jeho spodnej stavby, vrátane spevnenia svahov pod mostom. Brehy koryta budú dláždené lomovým kameňom.

Podľa vyjadrenia hovorcu mesta Trnava Pavla Tomašoviča preberacie konanie stavby začne vo štvrtok 16. mája.

V rámci konania sa k stavbe vyjadrujú dotknuté úrady a inštitúcie, vrátane dopravných policajtov.

V prípade, že všetko dopadne podľa predstáv, mala by byť Mikovíniho ulica opätovne sprejazdnená pre dopravu v najbližších dňoch.

“Snahou mesta je, aby bola cesta otvorená čím skôr bez ďalších zdržaní. Verejnosť budeme informovať,” poznamenal Tomašovič.

V budúcnosti čaká mesto ešte rekonštrukcia Mikovíniho v úseku medzi Priemyselnou a Nitrianskou ulicou s dĺžkou viac ako 650 metrov.

FOTO – MIKOVÍNIHO ULICA PRED DOKONČENÍM (15. mája 2019):

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2019 15:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

29 komentárov pre “FOTO: Opravenú Mikovíniho ulicu otvoria zrejme už o pár dní”

 1. 1
  palo says:

  vždy ma poteší keď sa opraví kus cesty, dobre to vyzerá a dobre sa jazdí

  vždy ma však zarazí keď sa krátko nato cesta opäť rozkope a začne sa kolotoč nekompaktných záplat (materiál, výška, spôsob prevedenia) ktoré sa časom rozpadajú opäť opravujú ………..

  • 1.1
   Cesta says:

   Na to čo uvádzaš je výstražným príkladom ulica G. Steinera. Nový asfalt, na ktorom sú už desiatky fľakov, presadnutého telesa vozovky po výkopoch, skrátka čosi strašné. Máme tu niekoho kto tieto činnosti koordinuje? Je vôbec normálne, vzápätí po oprave vozovky dopustiť jej takúto devastáciu?

 2. 2
  Odkaz says:

  Dal si napr. Na odkaz pre starostu? Alebo si tu len vymýšľas? Nafotiť je asi pre teba problém.. Možno aj klameš…

  • 2.1
   Odkazovi says:

   Stačí sa po tej ceste previesť a POZERAŤ!!! Uvidíš!!!
   Inak by som ti chcel povedať, pán Odkaz, že si silno arogantný. Niekoho obviniť z vymýšľania a klamania pri takejto jednoduchej informácii, ktorú si môže overiť hocikto a ihneď je od teba úbohé!
   Zdvihni svoju riť od fejkbuka, choď von a pozeraj. Čakať na odkaz pre starostu vie každý, kto má v riti dieru.

 3. 3
  Odkaz says:

  Takže zase výmysel uja elektrona… D Tešíme sa na tie fotky v médiách…. D. AHOJ A UŽÍVAJ SI SLÁVU

  • 3.1
   Pre: Odkaz says:

   Keď po tej ceste najbližšie pôjdem, spočítam záplaty a presadnutia a napíšem ti to sem. Je tam toho dosť.

   • 3.1.1
    Cesta says:

    O ktorej ceste hovoris a kedy bola robena?inac si dlho nepametam zeby sa posledne roky rozbila nova cesta aspon si teda nepametam. Teraz co sledujem tak pred rekonstrukciou vzdy poziadaju o vyjadrenie vsetkych od vodarov po plynarov. Aby hned po spraveni nemuseli cestu rozkopat.v buducnosti sa to neda vylucit

   • 3.1.2
    súčet says:

    spočítané,
    tých záplat (po výkopoch) bolo narátaných 35, zaokrúhlene cca 30

 4. 4
  Múdrosť dňa says:

  Múdrosť dňa:

  To, čo nie je na odkaze pre starostu, to neexistuje.

 5. 5
  erik says:

  v clanku sa pise ze nas v buducnosti caka oprava mikoviniho od priemyselnej po nitriansku ulicu,a ten chybajuci kusok mezi priemyselnou a mostom netreba opravit <<<

  • 5.1
   Jano says:

   Tu cast spravili minuly rok je to tu aj napisane.
   -Prvú časť od Priemyselnej ulice po most opravili v roku 2018.-

   • 5.1.1
    erik says:

    RE: Jano , tak mi to nedalo a isiel som pozret ten spomenuty usek, je tam natiahnuty jedan pas asfaltu aj to preto ze sa tam robila nejaka rekonstrukcia , takze usek od dokoncenej Mikoviniho po krizovatku z bulharskou neni opraveny. a ospravedlnujem sa myslel som krizovatku Bulharska Mikoviniho :-(

 6. 6
  Parva Roma says:

  Cyklochodník je spolocný s chodníkom pre chodcov?

  • 6.1

   Asfaltový cyklochodník (je označený ako spoločný s chodníkom pre peších) je vybudovaný v úseku od mosta po Priemyselnú ulicu po pravej strane (cca 190 metrov). Na opačnej ľavej strane je chodník pre peších z dlažby.

   V úseku od okružnej križovatky po most je vybudovaný chodník po ľavej strane (dlažba), v projektovej dokumentácii aj na výkresoch je označený len ako chodník.

   • 6.1.1
    Amater says:

    Zavádza sa nový cestný zákon ? Pokiaľ to bude ošetrené novým zákonom OK ,pokiaľ je to zbožné želanie vodcu LT, tak aj dôsledky by mal znášať v prípade nejakého úrazu.

 7. 7
  Sisa says:

  Len ma zarazilo buranie vedlasej starej konstrukcie teraz uz ked je novy most hotovy tazke stroje chodia v blate po novom postup hodny totalnych laikov a to nehovorim o nakladnosti postupu prace uplne opacne

  • 7.1
   Obcan says:

   Som zvedavy v akom stave bude ta cesta po dokonceni vystavby tych novych bytov.Ten novy kusok za mostom je uz teraz vyprasively.

 8. 8

  Neviem, prečo sa opakovane v médiách uvádza ako pôvodný termín ukončenia deň 3.5.2019. Že bola pôvodne chybne vystavená uzávierka mosta do 3.5.2019, to neznamená , že dátum uzávery je nadradený termínu plnenia v zmluve o dielo. Treba vychádzať zo zmluvných podkladov a nie zo súvisiacich administratívnych rozhodnutí.

 9. 9

  Odpoviem naraz na obidva posledné príspevky:
  – odsúhlasenie uzávierky komunikácie môže byť aj opakované, pokiaľ je na to relevantný dôvod. Žiadosť o uzávierku podával dodávateľ diela. O predĺženie uzávierky sme mohli požiadať aj my, keby sme napr.preberali dielo po uplynutí posledného termínu platnej uzávierky. Čiže záverečné resumé – predĺžením uzávierky do 17.5.2019 sa len synchronizoval termín plnenia ( do 15.5.2019) a čas na preberanie diela ( + 2 dni).

  – asanácia torza podpier je zložitejšia téma. Okrem určenia vlastníctva mosta,
  súhlasu správcu toku, vlastníka pozemku a vydania rozhodnutia o odstránení …sú potrebné ešte aj iné formálne administratívne kroky. Snažím sa už niekoľko týždňov o odstránenie týchto pozostatkov starého mosta. Určite sa to dalo riešiť skôr, ale podieľa sa na tom viacero subjektov a preto je to niekedy komplikovanejšie. Za jednou z pôvodných podpier sa buduje výpustný kanál dažďových vôd z časti MK, preto čiastočne vstúpili do konštrukcie podpory. Asanácia sa dá uskutočniť z manipulačného pásu vedľa obrábanej pôdy, takže nevidím až taký problém pri odstraňovaní týchto betónovo- tehelných relikvií.
  Manipulačný pás sa totiž neupravuje sadovnícky / len hrubé terénne úpravy/ , lebo za niekoľko týždňov bude Trnavská teplárenská spoločnosť vymieňať horúcovod v tomto koridore.
  Na záver jedna pozitívna správa pre všetkých respodentov. Preberanie diela bolo dnes úspešné, do zajtra do 13.00 má dodavateľ odstrániť drobné nedostatky v dopravnom značení (napr. kvôli dažďu nedokončené vyznačenie prechodu pre chodcov) a ak to bude odstránené, zajtra o 14:00 sa na MK Mikovíniho obnoví premávka pre verejnosť.

 10. 10
  future says:

  Citát – v blízkej budúcnosti :
  “V budúcnosti čaká mesto ešte rekonštrukcia Mikovíniho v úseku medzi Priemyselnou a Nitrianskou ulicou s dĺžkou viac ako 650 metrov.”
  Blízka budúcnosť je novotvar neznáma veličina času ktorú aktuálne objavil nový Einstein na radnici. Rieši teóriu relativity splnenia volebných sľubov.
  V blízkej budúcnosť = je to ďaleko, nekonečno, svetelné roky, nikdy – vyberte si.
  Zase iba virtuálne polovičné dielo, nedokončené, nekomlpexné ako vždy.
  Pri vjazde do Trnavy všetci čo odbočujú vľavo na Priemyselnú budú tam kde vždy, jazdiť po rozbitej ceste, lebo to je jediné napojenie na Mikovíniho. To ale v žiadnom rozpočte PB a LT nemá lebo tomu nerozumejú a nie sú schopní to zabezpečovať.

 11. 11
  Miro says:

  Bol sľubovaný cyklochodník po pravej strane smerom od kruháča,prečo sa nezrealizoval?

 12. 12
  Juro says:

  Kto preboha vymeravyl vysku mostnych uzaverov na tej ceste ??? Nech vrati papiere a ide okopavat zemiaky. Este by ma zaujimalo, kto to prebral s malymi nedostatkami ??? Tie mostne uzavery sa takto nerobia nikde na svete, maju byt zarovno povrchu vozovky, nie 3 cm pod nimi :( Za chvilu to bude zase rozbite :(

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.