reklama

Fanúšikovia reggae si uctia pamiatku Boba Marlyeho a pokrstia nové CD

Bob Marley – poznajú ho Massajovia v Afrike, Eskimáci za polárnym kruhom, afro-americkí tínedžeri v getách Bronxu či kráľovná Alžbeta v Londýne. Na Slovensku tiež dobre známa osobnosť, ikona reggae hudby a pozitívnych vibrácií. Práve jemu bude v prvý februárový víkend venovaný koncert, pri príležitosti výročia jeho narodenia. Robert Nesta Marley a.k.a. Bob Marley (*6.2.1945 + 11.5.1981) dostal reggae do uší a duší miliónov ľudí po celom svete. Tento rok by sa Bob dožil 67 rokov.

V sobotu 4. februára, koncertom venovaným na počesť Marleyho tvorby a života v priestoroch Gonzo Tavern na Štefánikovej 5, nebude núdza o dávku skvelej muziky, reggae vibrácií a toho najlepšieho čo účinkujúci ponúknu. Prekvapením večera bude krst nového mixtapu REGGAETARIANS.
Špeciálne pre tento večer, si v Trnave dobre známa formácia ABRAKA DUB, pripravila live šow s covermi známych Marleyových pesničiek. Okrem svojho zaujímavého repertoáru – slovak folk dubu – zahrajú aj pár Bobových hitov…Jammin! in a reggae vibes…

O selekciu reggae, ska&dub bítov sa postará aj ostrieľaná dvojica z Respect Vibration Soundu /RVS/ – ICHIMAN a MUSO. Túto partičku môžete pravidelne vidieť v kluboch a baroch (nielen na Slovensku) v rámci celej republiky aj zahraničia. MUSO si na tento večer prichystal krst svojho nového mixtapu „REGGAETARIANS“, na ktorom pracuje už nejaký ten piatok.
Chalanom z RVS bude sekundovať Mc FAYAH LIKKLE zo známeho projektu Medial Banana. Tento hlas banánov ukáže svoje Mc skills a je zároveň aj krstným otcom mixtapu REGGAETARIANS! Krstiť sa bude mrkvovým džúsom. Prečo? Čítajte ďalej.

Názov mixtapu vychádza zo slovného spojenia REGGAE a VEGETARIANS. Reggae hudba sa úzko spája s hnutím Rastafariánov, ktorí sú dodnes známi svojim životným štýlom, najmä s VEGE /tzv. I-Tal/ stravovacími návykmi /okrem iného/. MUSO je dlhoročným vegetariánom a propagátorom takéhoto životného štýlu. Takisto ako aj väčšina umelcov, spevákov a producentov, ktorí prispeli k vzniku tohto mixtapu sú vegetariáni, vegáni resp. sympatizujú s touto myšlienkou. Celkovo obsahuje 24 songov v reggae a dancehall rytmoch. Na tomto „vege“ projekte spolupracovali slovenskí aj zahraniční speváci a Mc´s. Slovenskú pôdu zastupujú Mc RYHHA /TO/, Mrs. IVA /ZV/ či krstný otec FAYAH LIKKLE /BA/. Inštrumentálom prispel aj producent zo Slovenska, žijúci v zahraničí, RIDDIM TUFFA SOUND. Zo zahraničných interpretov obsahuje mixtape zvučné mená svetového reggae formátu. MACKA B, DIEGOJAH, FANTAN MOJAH, LUTAN FAYAH, GENEREAL SIANT&CLINT EASTWOOD alebo JOSEPH COTTON. Toto všetko a viac čaká každého poslucháča tohto ojedinelého mixtapu, ktorý je oslavou REGGAE a VEGE. Vychádza 4.februára pri príležitosti hudobnej šow venovanej Bobovi Marleyovi, ktorý bol taktiež vegetariánom. Páni a dámy, je tu REGGAETARIANS!

***Pre nedočkavcov je pripravená malá ochutnávka. Týždeň pred krstom /čiže sobota 28.1./ bude uploadovaný krátky mixtape 5 songov z kompilácie Reggaetarians. Celý bude k dispozícii po jeho krste. Je neziskovým projektom a bude voľne stiahnuteľný na nižšie uvedených linkoch. V samotný deň krstu budú návštevníci TRIBUTE TO BOB MARLEY dostávať free CD.

***Free download (od 4.2.2012) http://soundcloud.com/muso-rv-sound

Band INFO na FB
ABRAKA DUB – live reggae dub band with spešl tribute show
https://www.facebook.com/pages/Abraka-Dub/208670915831472

RESPECT VIBRATION SOUND – selectas ICHIMAN & MUSO
http://soundcloud.com/respectvibration
https://www.facebook.com/RESPECTVIBRATION

FAYAH LIKKLE – medial banana voice
https://www.facebook.com/MedialBanana

Event:
https://www.facebook.com/events/233986263343830/?ref=ts

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2012 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.