reklama

Trnavská gospelová kapela Spektrum vydáva debutový album, pokrstia ho v Kine Hviezda

Gospelová skupina Spektrum, ktorej domácim pôsobiskom je najmä Trnava, v týchto dňoch spúšťa predaj svojho debutového albumu „Po kúskoch“. Akustický album pokrstia 17. apríla v Kine Hviezda.

Hoci členmi kapely Spektrum sú Trnavčania, ich pôsobenie a koncertovanie sa nešpecifikuje iba na Trnavu.

„Začínali sme hraním na svadobných obradoch a svätých omšiach, ale postupne sme sa dostali aj na pódiá benefičných koncertov, či mestských kultúrnych podujatí. Na svadby cestujeme často do rôznych miest po celom Slovensku, fanúšikovia nás mohli vidieť aj na Tradičnom trnavskom jarmoku, či Vianočných trhoch,“ hovorí Juraj Adam, jeden z členov kapely.

spektrum
Gospelová kapela Spektrum

Spektrum má až 10 členov a nie je to klasická kapela – ide o akustické zoskupenie spevákov a hudobníkov, ktorých už Trnavčania poznajú aj z rôznych iných hudobných projektov.

Spevy a vokály v kapele zastrešujú Eva Mórová, Dominik Navrátil, Katarína Lamošová a Barbora Martinkovičová; hudobnú zložku kapely tvoria Michal Veselský, Matej Cagala (gitary), Juraj Adam (basgitara), Daniel Kravec (perkusie), Katka Rapantová (klavír) a Paulína Putterová (husle).

Akustický album „Po kúskoch“ sa formoval počas štyroch rokov fungovania kapely, no až počas minulého roka sa členovia začali zamýšľať nad tým, že by svojim skladbám radi dali štúdiovú podobu. Motiváciou bol aj záujem fanúšikov a tak sa koncom minulého roka kapela rozhodla osloviť na spoluprácu štúdio Abusus.

Debutový album „Po kúskoch“ v sebe zahŕňa celú cestu, ktorú členovia kapely spolu prešli – ako sa postupne formovali, ako prechádzali zmenami v zostave a hľadali si svoj vlastný štýl.

„Vyjadruje tiež, ako vznikali skladby a texty, ako sme spoločne tvorili aranžmány k skladbám, ako sme sa postupne po kúskoch učili robiť kompromisy a rozhodnutia,“ dodávajú spoločne mladí hudobníci.

V textoch kapely nájdete životné pravdy, zhmotňujú bežné životné situácie, ktorými sa zaoberá každý človek – či už ako člen partie, rodiny, spoločenstva… Členovia kapely hovoria, že radi využívajú dary, ktoré im boli dané a aj takto – prostredníctvom hudby a spevu sa snažia dotknúť srdca každého, kto ich piesne počúva.

Vydanie albumu je pre kapelu Spektrum výnimočná udalosť, preto všetkých pozývajú na krst do Kina Hviezda, ktorý sa uskutoční v piatok 17. apríla o 19. hodine. Súčasťou krstu bude aj koncert kapely a prezentácia jej tvorby.

„Prípravy krstu sú v plnom prúde, veríme, že to bude príjemný večer, ktorým chceme vyjadriť aj vďaku všetkým, ktorí nás akokoľvek podporujú.“

Album „Po kúskoch“ si budete môcť zakúpiť na krste, v predaji je aj u jednotlivých členov kapely a čoskoro bude dostupný aj v kamenných predajniach.

Gospelová skupina Spektrum na Facebooku: www.facebook.com/spektrum.gospel

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2015 7:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.