reklama

Trnavská kapela Spektrum vydáva nový album

Na scéne sú už osem rokov, na konte majú desiatky koncertov a debutový album Po kúskoch. Tento rok prichádzajú s novým albumom, ktorý prinesú rovno pod stromček. Tesne pred najkrajšími sviatkami roka totiž uzrie svetlo sveta v poradí druhý album kapely Spektrum, s názvom Vianoce.

Kapelu Spektrum Trnavčanom netreba veľmi predstavovať. Zoskupenie deviatich mladých muzikantov spolu funguje už niekoľko rokov a za ten čas sa stalo v Trnave a okolí veľmi dobre známym. Gospelové žánrové zameranie, s ktorým vstúpili na scénu, v priebehu rokov rozšírili, a tak sa dostali na pódiá rôznych podujatí a napokon aj k nahrávaniu vlastných albumov.

„Začínali sme hraním na svadobných obradoch, svätých omšiach a adoráciách. Postupne sme sa však dostali aj na pódiá benefičných koncertov či rôznych kultúrnych podujatí v meste, od čoho bol len krôčik k organizovaniu vlastných koncertov,“ hovorí vokalistka Katka Lamošová.

Práve séria úspešných vianočných koncertov inšpirovala talentovaných hudobníkov k vydaniu vianočného albumu.

FOTO: Marek Martinek

„Máme za sebou vydanie debutového albumu Po kúskoch, ktorý mapuje našu spoločnú hudobnú cestu. Po šnúre vianočných koncertov, ktoré sa tešili veľkému úspechu, sme dostali nápad vydať album s  vianočnou tvorbou,“ dodáva basgitarista Juraj Adam, ktorý album aj produkoval.

Nahrávka obsahuje trinásť slovenských kolied v unikátnych autorských úpravách. Kapela na nej pracovala niekoľko mesiacov a spolupracovalo na nej viacero prevažne lokálnych hudobníkov.

Spektrum sa zhoduje, že nahrávanie albumu by sa bez ich podpory a pomoci nezaobišlo.

„Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tvorbe nášho vianočného albumu. Veríme, že aj vďaka vašej pomoci a podpore bude ľuďom prinášať veľa radosti a pravej vianočnej atmosféry.“

Vianočný album Spektrum uvedie do života už o pár dní. Slávnostný koncert spojený s krstom cédečka sa uskutoční 23.decembra v Kostole sv. Jakuba ako štvrtý zo série „Štyri adventné koncerty“ ktoré organizuje mesto Trnava.

Album Vianoce je v predaji od 1.12. 2017 v TTi – Trnava Tourism informácie. Vianočná atmosféra s pravou trnavskou príchuťou tak môže na štedrý večer zaplniť domovy všetkých milovníkov originálnej a zároveň tradičnej slovenskej tvorby.

A presne to si želajú všetci členovia kapely Spektrum: „Veríme, že všetkým, ktorí náš nový album budú počúvať, prinesie toľko radosti, hudobnej krásy a vianočnej atmosféry, akú pri ňom stále zažívame aj my.“

Viac informácií nájdete na www.facebook.com/spektrum.gospel.

(Fetorka)


Grafický design albumu: Michal Gottstein

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2017 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská kapela Spektrum vydáva nový album”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.