reklama

Trnavská kapela Spektrum vydáva nový album

Na scéne sú už osem rokov, na konte majú desiatky koncertov a debutový album Po kúskoch. Tento rok prichádzajú s novým albumom, ktorý prinesú rovno pod stromček. Tesne pred najkrajšími sviatkami roka totiž uzrie svetlo sveta v poradí druhý album kapely Spektrum, s názvom Vianoce.

Kapelu Spektrum Trnavčanom netreba veľmi predstavovať. Zoskupenie deviatich mladých muzikantov spolu funguje už niekoľko rokov a za ten čas sa stalo v Trnave a okolí veľmi dobre známym. Gospelové žánrové zameranie, s ktorým vstúpili na scénu, v priebehu rokov rozšírili, a tak sa dostali na pódiá rôznych podujatí a napokon aj k nahrávaniu vlastných albumov.

„Začínali sme hraním na svadobných obradoch, svätých omšiach a adoráciách. Postupne sme sa však dostali aj na pódiá benefičných koncertov či rôznych kultúrnych podujatí v meste, od čoho bol len krôčik k organizovaniu vlastných koncertov,“ hovorí vokalistka Katka Lamošová.

Práve séria úspešných vianočných koncertov inšpirovala talentovaných hudobníkov k vydaniu vianočného albumu.

FOTO: Marek Martinek

„Máme za sebou vydanie debutového albumu Po kúskoch, ktorý mapuje našu spoločnú hudobnú cestu. Po šnúre vianočných koncertov, ktoré sa tešili veľkému úspechu, sme dostali nápad vydať album s  vianočnou tvorbou,“ dodáva basgitarista Juraj Adam, ktorý album aj produkoval.

Nahrávka obsahuje trinásť slovenských kolied v unikátnych autorských úpravách. Kapela na nej pracovala niekoľko mesiacov a spolupracovalo na nej viacero prevažne lokálnych hudobníkov.

Spektrum sa zhoduje, že nahrávanie albumu by sa bez ich podpory a pomoci nezaobišlo.

„Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tvorbe nášho vianočného albumu. Veríme, že aj vďaka vašej pomoci a podpore bude ľuďom prinášať veľa radosti a pravej vianočnej atmosféry.“

Vianočný album Spektrum uvedie do života už o pár dní. Slávnostný koncert spojený s krstom cédečka sa uskutoční 23.decembra v Kostole sv. Jakuba ako štvrtý zo série „Štyri adventné koncerty“ ktoré organizuje mesto Trnava.

Album Vianoce je v predaji od 1.12. 2017 v TTi – Trnava Tourism informácie. Vianočná atmosféra s pravou trnavskou príchuťou tak môže na štedrý večer zaplniť domovy všetkých milovníkov originálnej a zároveň tradičnej slovenskej tvorby.

A presne to si želajú všetci členovia kapely Spektrum: „Veríme, že všetkým, ktorí náš nový album budú počúvať, prinesie toľko radosti, hudobnej krásy a vianočnej atmosféry, akú pri ňom stále zažívame aj my.“

Viac informácií nájdete na www.facebook.com/spektrum.gospel.

(Fetorka)


Grafický design albumu: Michal Gottstein

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2017 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská kapela Spektrum vydáva nový album”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.