reklama

Trnavská kapela Family Friend vydáva debutový album Confessions

Desaťskladbová nahrávka Confessions trnavskej indie rockovej kapely Family Friend sa rodila takmer rok, na jej vzniku sa podieľalo viacero trnavských rodákov. Debut tejto štvorice si treba vypočuť od začiatku do konca, rozpovie vám príbeh s viacerými nečakanými zvratmi.

Confessions je album plný priznaní, spovedí a úprimných vyznaní. Skladby naň prichádzali postupne, avšak gro práce sa robilo uplynulý rok.

Celú hudobnú stránku mal ako vždy pod palcom kapelník Martin Molnár, s textami a spevovými melódiami vypomohla speváčka Lenka Molnárová. Minulé leto sa celá kapela zavrela na týždeň do štúdia u Filipa Hittricha Pod povrchom v Trnave a nahrávky potom poputovali do rúk šikovného producenta Roberta „Bruckyho“ Bruckmayera, ktorý mixoval a mastroval aj predošlé EP Family Friend Have You Ever.

Bruckyho často považujú za pomyselného piateho člena kapely a podľa slov Lenky a Martina mu vďačia nielen za skvelý zvuk a profesionálnu prácu, ale najmä za úprimný záujem a nekonečnú pomoc.


Family Friend

Vyzretejší, no stále plní očakávaní

Hoci kapela prichádza s prvým albumom až teraz, poslucháči ju mohli poznať vďaka dvom predošlým EP-čkám.

Najnovšia nahrávka je pre nich pomyselným krokom vpred, zachytáva ich vývoj a zrelší prístup k hudbe. Okrem tradičnej gitary, basy a bicích môžete v skladbách počuť tentoraz aj všemožné sample či vokály, ktoré zakomponujú aj do živých vystúpení.

Desať skladbový debut rozpráva príbeh, názvy niektorých trackov predstavujú vymyslené mestá, v ktorých sa daný dej odohráva.

„Tentoraz sme k tvorbe pristupovali inak. Demá sme ešte predtým, ako sme šli do štúdia, podrobne analyzovali s naším producentom, ktorý nám neraz k skladbe poslal dosť veľa pripomienok. Nebolo jednoduché prerábať pesničku, s ktorou som bol viac-menej spokojný, ale napokon sa vždy ukázalo, že mal pravdu a posunulo ju to ešte na ďalšiu úroveň,“ opisuje tvorivý proces gitarista Martin.

Príchod albumu kapela ohlásila singlom Tak už sa smej, ku ktorému zverejnili aj videoklip. Skladba je pre nich možno trochu netradične v slovenčine, no na albume nebude jediná.

Family Friend – Tak už sa smej (Official Video)

Priznaj sa a možno ti odľahne… možno

Confessions je plný spovedí, niektoré majú odľahčiť na duši, iné len potrebovali, aby si ich niekto vypočul. Kapela chcela, aby aj grafická stránka albumu odzrkadľovala to, čo vyjadrili svojou hudbou.

Oslovili šikovného grafika Radovana Vašáka, s ktorým ešte počas lockdownom absolvovali niekoľko video hovorov, na ktorých im predostrel viacero návrhov.

Napokon sa zhodli na spoločnom motíve, ku ktorému usporiadali aj tematické fotenie v priestoroch krásneho trnavského Nádvorie Coworking pod taktovkou Jakuba Benka.

Family Friend svoj debut odpromovali aj rozhovormi so zaujímavými hudobníkmi, ktorým dali podľa ich vlastného výberu na základe názvu vypočuť jednu zo skladieb a na kameru zachytili ich autentické reakcie. Stretli sa napríklad so speváčkou Nina Rosa či hudobníkom a producentom Martinom Zaujcom.

Vypočujte si album Confessions na Spotify, iTunes, Deezer a na ďalších streamovacích platformách.

Family Friend svoj debut pokrstí už 11. júna v trnavskom klube 69, kde prinesú aj fyzické CD nosiče. Na pomoc si prizvú piešťanskú kapelu Cup of Tea. Cez leto si trnavská štvorica zahrá napríklad v Púchove, Dubnici nad Váhom či v Nových Zámkoch, nezabudnite sledovať ich sociálne siete, aby vám nič neuniklo.

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2022 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.