reklama

Štyri adventné koncerty: Naše operné hviezdy, náš orchester, naša gospelová kapela a Katka Koščová

Atmosféru očakávania najkrajších sviatkov roka v Trnave po prvý raz dotvoria nevšedné hudobné udalosti – štyri adventné koncerty v barokovej nádhere Kostola sv. Jakuba.

Interpretmi prvých troch koncertov budú špičkové hudobné osobnosti a zoskupenia Trnavy a Trnavského kraja, štvrtá adventná nedeľa bude patriť prvej slovenskej superstar Katke Koščovej a jej Vianočnému koncertu.

advent-hudba-t

O tom, že ľudský hlas môže byť jedným z najúžasnejších hudobných nástrojov, nás v nedeľu 29. novembra presvedčia operné hviezdy nášho kraja Lucia Duchoňová, Lucia Kubeková, Štefan Kocán, Daniel Čapkovič a Pavol Remenár s klavírnym sprievodom Martiny Tomašovičovej. Svojím interpretačným umením nás opäť v Trnave poteší aj obľúbený spevácky zbor Technik Akademik.

Druhá adventná nedeľa bude v znamení hudobného klasicizmu aj súčasnosti. V podaní Trnavského komorného orchestra zaznejú diela Wolfganga Amadea Mozarta, Jana Václava Stamica a trnavská premiéra oratória Kamily Šimonovej Vianočná pošta na texty Daniela Heviera.

V nedeľu 13. decembra zaznie v Kostole sv. Jakuba gospel. Svoje kroky na ceste k hudobnému súzvuku nám po kúskoch piesňami z rovnomenného debutového albumu sprostredkujú členovia trnavskej kapely Spektrum.

Posledná adventná nedeľa bude už hudobne patriť iba Vianociam. Tradičné slovenské koledy aj nesmrteľné svetové vianočné hity si budeme môcť vypočuť v originálnom hudobnom spracovaní Katky Koščovej, Daniela Špinera a Miroslava Szirmaia.

(TS mesta Trnava)

advent-hudba

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2015 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.