reklama

Zaži YouTopiu už tento víkend! V programe sú internetové hviezdy, najlepšie videoklipy a hip-hopové koncerty

Štvrtý ročník festivalu digitálnej kultúry prinesie to najlepšie zo slovenského internetu do Trnavy už tento piatok a sobotu, 23. a 24. septembra 2022. Stretnite tých najvychytenejších online tvorcov, spoznajte víťaza najlepšieho slovenského videoklipu alebo si užite perfektné hip-hopové koncerty.

YouTopia je sviatkom internetovej kultúry, preto v programe nájdete napríklad aj diskusiu s tvorcami podcastu Piatoček, ktorý vtipne komentuje aktuálne udalosti a s radosťou si uťahuje z našich volených zástupcov. O svojej tvorbe príde porozprávať aj tiktokerka Jancucik a veselo bude určite aj na diskusii s komikmi Jakubom Gulíkom a Jakubom Zitronom Ťapákom, ktorí spolu pripravujú podcast 20 000 Míľ pod humorom.

Je to práve internet, ktorý prepája ďalšie dve programové sekcie – hudobnú a videoklipovú, keďže hudobné klipy si svoj skutočný domov našli až streamovacích platformách, kde si už žijú vlastným, svojským životom.

Z tých, ktoré vznikli za posledný rok, v programe nájdete nielen premietanie tých najvydarenejšie, ktoré súťažia o titul Najlepšieho slovenského videoklipu, ale aj také, ktoré vás poriadne rozosmejú (úmyselne, aj nie) a nenechajte si ujsť ani tie najpodivnejšie videá od tuzemských rapperov.


Samey vystúpi v Trnave v piatok 23. septembra

Na druhej strane, o kvalitách slovenskej hip-hopovej scény vás presvedčí večerný hudobný program. Piatkové koncerty otvorí svieži junák zo Sobraniec Porsche Boy a po ňom svoju čerstvo vydanú R&B a rapovú produkciu z kritikmi oceňovaného albumu Blažená Nevedomosť predstaví Marko Damian. Piatkový večer vyvrcholí koncertom nekonformného Sameya z ďalekého (košického) východu.

Sobotný večer otvorí legenda trnavského rapu a tunajší rodák Boy Wonder. Ten po desaťročnom čakaní konečne potešil fanúšikov novým albumom, ktorý na koncerte aj poriadne pokrstí.

Po ňom sa predstaví dievčenská dvojica, ktorá vystupuje pod názvom monos. Spolu predstavia piesne, ktoré kĺžu niekde medzi slamom, básňou a rapom. Ako festivalová afterpárty poslúži DJ-ský set lokálnych obľúbencov zo Sub:Tearz – Martina Lettlera a Viktora VKTRD Vrábeka – ktorí si chystajú nebezpečne vzrušujúci klubový zážitok.

Príďte si teda užiť spojenie hudby a internetovej kultúry na jediný festival svojho druhu. Konať sa bude v rôznych priestoroch Nádvoria na Štefánikovej 4. Podrobnosti a vstupenky nájdete na www.youtopia.sk.

Festival finančne podporilo Nádvorie a z verejných zdrojov festival podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2022 15:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.