reklama

Festival YouTopia 2023 už tento víkend! Budú to dva dni koncertov, prednášok a videoklipov

Piaty ročník festivalu YouTopia aj tento september prinesie aktuálne témy zo sveta internetu, fresh hudobné mená a tiež odovzdávanie ceny pre najlepší slovenský videoklip. Zaži digitálnu utópiu naživo počas dvoch festivalových dní 22. a 23. septembra 2023 v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Hudba a kultúra mladých vo svetle reflektorov

Denný program v oba dni bude patriť debatám s hosťami, workshopom či prednáškam. Venovať sa bud‎ú profesionálnemu vystupovaniu na internete, fenoménu meme-čiek či špecifikám fotografickej a video tvorbe pre sociálne siete.

Zúčastniť sa budete môcť aj živého nahrávania podcastu a stále miesto v programe majú premietania najlepších a najzaujímavejších videoklipov zo slovenskej hudobnej scény. Aj tento rok festival odovzdá cenu pre najlepší slovenský videoklip. Rozhodla o nej štvorčlenná porota zložená z odborníkov na hudbu a videotvorbu vrátane vlaňajšieho víťaza súťaže, výborného mladého režiséra Adama Rohala.

Vo večerných hodinách je program vyhradený mladým hviezdam slovenskej hudobnej scénu. Malým Berlínom sa bude ozývať najmä rap, trap a trochu r’n’b s dobrou dávkou experimentovania.

Na piatkovom pódiu zažiješ melancholické skladby a energické šlehy od dvojice Yambro&Bennymood. Po nich vystúpi košické duo Oscar&Rikko, a vrcholom párty bude objav slovenskej rapovej scény Shimmi.

Sobotnú párty po odovzdaní ceny za najlepší tohtoročný videoklip odštartuje výborn‎ elektro experiment v podaní skupiny Waterbased. Po nich sa na pódiu pripraví britský r’n’b sound v podaní VI3E a Natalie Hulejovej. YouTopiu v sobotu večer uzavrie vynikajúci Nicholas Naison.

Všetko na jednej adrese

Festival digitálnej kultúry YouTopia sa bude konať 22. – 23. septembra v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave. Časť programu nájdeš aj v Kubiku, skúšobni či priamo na Nádvorí, no vôbec sa nenachodíš – všetko je na Štefánikovej 4 v centre mesta.

Lístky budú dostupné aj na mieste, no v predpredaji sú dostupné až do začiatku festivalu za zv‎hodnenú cenu na stránke www.youtopia.sk.

Festival finančne podporilo Nádvorie a z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2023 11:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.