reklama

Festival YouTopia hľadá to najlepšie zo slovenskej tvorby. Svoje klipy môže prihlasovať verejnosť do 21. júla

Festival digitálnej kultúry YouTopia aj pre svoj piaty ročník vyhlásil Open call pre súťaž o Najlepší slovenský videoklip. Prihlasovanie videoklipov je otvorené do 21. júla 2023. Festival YouTopia sa v Trnave koná od roku 2019. Zameriava sa na to najlepšie a najpozoruhodnejšie zo sveta slovenského internetu. Digitálna kultúra zažíva svoj najväčší rozkvet a práve vďaka virtuálnym sieťam si videoklipy začali žiť vlastným životom.

Z YouTubu sa stala hlavná platforma videoklipov a tie sa stávajú rovnocennou zložkou imidžu umelca a obsahom, s ktorým sa ďalej kreatívne pracuje na internetových platformách.
Hudobníci, speváci a interpreti môžu získať dokonca niekoľko ocenení, a je načase oceniť popri hudbe aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

V rámci festivalu digitálnej kultúry YouTopia sa od roku 2020 udeľuje cena o najlepší slovenský videoklip a prihlásiť sa môžeš aj verejnosť.


Adam Rohál preberá cenu za Najlepší slovenský videoklip

FOTO: Vanessa Hrabáriková (Malý Berlín)

Súťaž slovenských videoklipov prináša ocenenie pre tvorivý tím na čele s režisérom, ktorý stojí za kreatívou a celou tvorbou videoklipu. Z predchádzajúcich ročníkov si ocenenie pre najlepší videoklip odniesli režisér Adam Rohál, americká režisérka Jay Walker, ktorá pôsobí v Prahe a tiež Matej Mihályi.

Videoklipy bude hodnotiť odborná porota z oblasti filmu, hudby a kultúry. Aby mohol byť videoklip do súťaže zaradený, musel byť v čase od 1. júla 2022 do 30. júna 2023 uverejnený na niektorej z onlinových streamovacích platforiem a nesmie mať viac ako 10 minút.

Podrobnosti k súťaži a prihlasovací formulár je na webovej stránke festivalu www.youtopia.sk. Výzva na prihlásenie videoklipu je otvorená do 21. júla 2023 do polnoci.

Ocenené videoklipy budú vyhlásené a premietané počas slávnostného festivalového galavečera v sobotu 23. septembra.

Festival YouTopia usporadúva trnavské kultúrne centrum Malý Berlín spolu s priestorom súčasnej kultúry Nádvorie. Aktuálny ročník sa bude konať 22. – 23. septembra 2023.

Počas neho si návštevníci užijú tematické workshopy, koncerty známych spevákov rapovej, trapovej či elektronickej scény, diskusie s autormi virálnych klipov a videoremixov či prednášky o aktuálnych internetových javoch.

Festival z verejných zdrojov festival podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2023 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.