reklama

Dôchodkyňa nesplácala úver, polícia ju obvinila z podvodu

Vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil z prečinu úverového podvodu dôchodkyňu z Trnavy. Šesťdesiatpäťročná žena podľa hovorkyne KR PZ v Trnave v minulom roku uzatvorila s finančnou spoločnosťou zmluvu o úvere na sumu 300 eur.

Pri uzatvorení zmluvy uviedla, že poberá starobný dôchodok 228 eur a zaviazala sa, že úver bude splácať počas dvanástich mesiacov v splátkach po 49 eur. Potom, čo neuhradila ani jednu z dohodnutých splátok, sa zistilo, že síce uviedla pravdivé údaje o výške príjmu, avšak nepriznala svoje podlžnosti voči iným inštitúciám,“ uviedla M. Kredatusová.

Pohľadávky dôchodkyne voči viacerým inštutúciám boli predmetom exekučného konania, pretože dlhy nedokázala splácať.

Pri uzatváraní úverovej zmluvy zatajila svoje mesačné výdaje a svojím konaním spôsobila spoločnosti škodu 588 eur. Trnavčanke hrozí v prípade uznania viny odňatie slobody na jeden až päť rokov,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2012 12:54. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dôchodkyňa nesplácala úver, polícia ju obvinila z podvodu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.