reklama

Trnavčan nesplácal úver, je obvinený z podvodu

Policajný vyšetrovateľ obvinil 47-ročného muža z Trnavy z prečinu úverového podvodu. Muž mal s finančnou spoločnosťou uzatvoriť zmluvu o úvere vo výške 20-tisíc korún. Podľa slov hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej pri uzatváraní zmluvy uviedol, že pracuje v istej spoločnosti ako operátor výroby. Jeho čistý príjem mal byť 14-tisíc korún, pričom uviedol, že ďalších 5-tisíc si zarobí na rôznych brigádach. V zmluve sa zaviazal splácať úver mesačnými splátkami, pričom ani jednu z nich spoločnosti neuhradil. Tej spôsobil škodu vo výške asi 1300 €. Vzhľadom na trestnú minulosť obvineného, bol na základe príkazu sudcu zatknutý hliadkou pohotovostnej motorizovanej jednotky a umiestnený do väzby, kde ho polícia v pondelok 25. júla eskortovala.

„Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala v uplynulých rokoch mierny nárast ekonomických trestných činov. Občania využívajú možnosť nákupu tovaru na splátky alebo rýchle požičanie peňazí. V niektorých prípadoch si údaje o zamestnávateľoch vymýšľajú, alebo sa dostávajú do platobnej neschopnosti a nedokážu úvery splácať. Môžu sa tak vystaviť hrozbe odňatia slobody na jeden až päť rokov alebo podľa toho ako uzatvárali zmluvy, môžu prísť o rôzny majetok, neraz aj o vlastné domy. Preto by mali výber finančnej inštitúcie pri uzatváraní zmluvy dobre zvážiť,“ zdôraznila M. Kredatusová.

Ilustračné foto

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2011 14:27. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.