reklama

Starenka pustila do domu falošného elektrikára. Prišla o 4000 eur a vkladné knižky

Polícia upozorňuje najmä starších občanov, aby neboli dôverčiví a nevpúšťali do bytu cudzie osoby. Práve túto chybu urobila v pondelok 75-ročná pani z Dolných Salíb pri Galante. Do domu pozvala neznámeho muža, ktorý prišiel pod zámienkou odpisu spotreby elektriny.

Podľa informácií trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej starenka pustila neznámeho muža do domu a v jej prítomnosti predstieral kontrolu stavu elektromera. Potom začal s prezeraním elektrických zásuviek v iných miestnostiach a po chvíli z domu odišiel. Asi po hodine pani zistila, že v spálni je vypáčená barová skrinka sekretára a že v nej chýba 4000 eur a vkladné knižky.

Polícia pátra po asi 40-ročnom páchateľovi, strednej postavy, vysokom 175 cm. Mal okrúhlu tvár, oblečenú mal sivú vetrovku a rozprával po maďarsky s rómskym prízvukom. Na ulici na ho čakal muž vysoký asi 180 cm, silnejšej postavy, oblečený v tmavom károvanom kabáte.

Ak človeka za dverami nepoznáte, jednoducho ho dnu nevpúšťajte, hoci by sa Vám to aj zdalo nezdvorilé! Odporúčame zabezpečiť si vchodové dvere napr. bezpečnostnou retiazkou. Je dobré mať ich tiež opatrené priezorom, aby ste videli, kto je za dverami. Pracovníkov, ktorí kontrolujú meracie zariadenia, požiadajte, aby Vám predložili preukaz spoločnosti. Až keď ste si istí, že nejde o podvodníka, až potom ho môžete vpustiť dnu. Odporúčame tiež zvážiť výšku hotovosti, ktorú držíte doma,“ upozornila Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2012 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Starenka pustila do domu falošného elektrikára. Prišla o 4000 eur a vkladné knižky”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.