reklama

Vianočné trhy automobilky Groupe PSA Slovakia podporili sumou 4000 eur tri organizácie

Štedrá predvianočná materiálna zbierka od zamestnancov trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia poteší viac ako 80 jednotlivcov v núdzi z OZ Samária v Hlohovci. Už tradičná finančná zbierka počas nedeľných Vianočných trhov, ktorá dosiahla tento rok spolu 4005 eur, bude rozdelená na polovicu a poputuje k dvom organizáciám – OZ Infosluch a Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku.

Toto je jeden z hlavných výsledkov nedeľných Vianočných trhov v trnavskej automobilke, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 1500 ľudí. Doteraz najviac v sedemročnej histórii podujatia.

Brány automobilky boli v nedeľu otvorené od 10h00 a po mimoriadne úspešnom vystúpení Mira Jaroša vyvrcholili o príchodom Mikuláša, ktorý rozdal bohaté sladké darčeky pre viac ako 400 prítomných detí.

Ilustračné foto: PSA Slovakia

Už tradičné predvianočné podujatie, spojené s Mikulášom, vytvorilo tento rok priestor aj pre 21 predajcov-zamestnancov, ktorí ponúkli širokú paletu tradičných, domácich produktov, vhodných ako Vianočné darčeky.

Finančná zbierka prebiehala v dvoch charitatívnych stánkoch s pochutinami od zamestnancov. Návštevníci mohli ochutnať aj kapustnicu od Jozefa Matušku. Ku každému euru pridala automobilka dve ďalšie eurá.

Z Infosluch, ktoré združuje odborníkov z celého Slovenska v snahe pozitívne zmeniť situáciu rodín s deťmi s poruchami sluchu a viacnásobným postihnutím. Peniaze využijú na nákup stimulačných pomôcok, ktoré bezplatne zapožičiavajú rodinám, alebo paliva na výjazdy za rodinami do terénu.

Tvoria aj knihy pre rodičov, učiteľov a pracovali aj na mobilnej aplikácii Posunkuj HRAvo, ktorá sa dá zdarma stiahnuť. Viac sa o nich môžete dozvedieť na www.infosluch.sk.

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku pomáha ľuďom s touto diagnózou pri ich začlenení do života, vzdelávaní, pracovnom zaradení a využívaní voľného času (www.downovsyndrom.sk).

Finančný dar použijú na dofinancovanie výroby kalendára na rok 2020 s tematikou detí a mladých ľudí s Downovým syndrómom. Kalendár pomôže pri odstraňovaní bariér a mylných predsudkov, ktoré ešte stále pretrvávajú v spoločnosti voči ľuďom s týmto syndrómom.

O priebeh podujatia sa staralo viac ako 20 dobrovoľníkov z radov zamestnancov, ktorým patrí poďakovanie.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2019 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.