reklama

Historický okamih: Groupe PSA Slovakia vyrobila prvý elektromobil. Zamestnancom ponúka bohatší program benefitov a nový systém odmeňovania

Štyri mesiace po začiatku výroby novej generácie modelu Peugeot 208 bolo v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia vyrobené aj historicky prvé vozidlo s elektrickou motorizáciou e-208. Zákazník si teda v rámci novej modelovej rady Peugeot 208 bude môcť vybrať medzi elektrickou, benzínovou a dieselovou motorizáciou.

V Trnave sa prvýkrát v jej histórii začala produkcia aj plne elektrického vozidla s nulovými emisiami CO2. Celkovo ide o piaty model automobilky v Trnave za necelých 13 rokov od spustenia jej produkcie.

Do vlaňajšieho decembra bolo pritom pre zákazníkov v takmer 60-tich štátoch sveta z Trnavy expedovaných už celkovo tri milióny vozidiel.

Prioritou vedenia spoločnosti je dlhodobá udržateľnosť jej výsledkov v neistom, chaotickom a náročnom prostredí. Jedinou zárukou je zvyšovanie výkonnosti skupiny na Slovensku.


Elektrický Peugeot e208

FOTO: Groupe PSA

Groupe PSA je sociálne zodpovednou a v krajinách pôsobenia vedie konštruktívny sociálny dialóg. V prípade Slovenska sa to premieta do ponuky stabilného zamestnania, stále bohatšieho zoznamu benefitov a nového systému odmeňovania.

„Priemerná mzda výrobných zamestnancov vyplatená v roku 2018 dosiahla 1.177 eur pred zdanením – vrátane prémií a príplatkov. Medziročné zvýšenie predstavuje 6,4%. Celková priemerná mesačná mzda bez manažmentu dosiahla v roku 2018 vrátane prémií a príplatkov výšku 1.537 eur pred zdanením s medziročným zvýšením o 5 percent,“ skonštatoval šéf úseku komunikácie Groupe PSA Slovakia Peter Švec.

V priebehu roku 2019 sa mzdy zamestnancov zvyšujú vďaka garantovaným zvýšeniam základnej mzdy aj vďaka novému transparentnému systému odmeňovania.

Príjem zamestnancov sa ďalej zvýši aj vďaka vyplateniu podielu na zisku skupiny za rok 2018 vo výške 950 eur i vďaka zvýšeniu rôznych príplatkov.

„Zamestnanci dosahujúci dobré výsledky môžu každý mesiac získať vyššie osobné hodnotenie, ktoré sa premietne do individuálnej odmeny. Jej priemerná výška sa pohybuje okolo 100 eur mesačne. Novinkou medzi benefitmi od roku 2019 je dodatková dovolenka pre lojálnych zamestnancov. Za každých päť odpracovaných rokov vzniká nárok na jeden ďalší deň dovolenky nad rámec legislatívy,“ pripomína Švec.

Elektro-mobilita v produktovom mixe, či nový systém odmeňovania sú z kategórie nástrojov, ktoré prispievajú k stabilite trnavského výrobného centra.

Automobilový priemysel čelí výzvam v podobe výrazného znižovania emisií CO2, ekonomickej nestability, ale aj nedostatku pracovných síl. Aj vďaka doterajším opatreniam 50% z kmeňových zamestnancov automobilky pre ňu stabilne pracuje sedem a viac rokov.

Na Slovensku nepriamo generuje okolo 20.000 pracovných príležitosti cez dodávateľov. Okrem výroby sa na pôde automobilky etabloval Centrálny nákup pre strednú Európu, či Účtovné centrum pre Nemecky hovoriace krajiny.

Dôkazom hlbšieho zapúšťania koreňov Groupe PSA na Slovensku je aj postupná realizácia aplikovaného inžinierstva.Nový Peugeot 2018

FOTO: Groupe PSA

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2019 18:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Historický okamih: Groupe PSA Slovakia vyrobila prvý elektromobil. Zamestnancom ponúka bohatší program benefitov a nový systém odmeňovania”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.