reklama

Charitatívny projekt zamestnankyne trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia

V sídle PSA Groupe v Paríži sa konalo odovzdávanie cien, na ktorom bol odmenený aj projekt s názvom „Keď pomáhať s Partnerom je fajn“ OZ Samarie z Hlohovca. Podujatie sa uskutočnilo za prítomnosti predsedu predstavenstva koncernu PSA Groupe a jeho Nadácie pána Carlosa Tavaresa.

Šéf automobilového kocernu Carlos Tavares odovzdal Medzinárodnú hlavnú cenu Bibiane Borovkovej, dobrovoľníčke občianskeho združenia Samaria. Bibiana pracuje v trnavskej automobilke a je autorkou najvyššie oceneného projektu v spomínanej kategórii.

S cenou je spojená finančná dotácia 10 000 eur, ktorá bude použitá na zabezpečenie vozidla Peugeot Partner určeného na realizáciu projektu.

Cieľom projektu „Keď pomáhať s Partnerom je fajn“ OZ Samarie, Hlohovec, ktorý získal Medzinárodnú hlavnú cenu, je podporiť ľudí v hmotnej núdzi. Vozidlo bude rozvážať pomoc tým, ktorí to potrebujú najviac. Bude prinášať radosť do života mnohým, ktorí sú na pomoc odkázaní. Projekt vznikol na základe iniciatívy Bibiany Borovkovej.


Ilustračné foto

Ceny Nadácie PSA

Projekty na získanie ceny Nadácie PSA Peugeot Citroën bolo možné prihlasovať od septembra do decembra 2016. Oceňované sú sponzorské projekty, ktorých autormi sú zamestnanci skupiny.

Cieľom je podporiť mobilitu príjemcov. Nadácia sa zameriava na podporu v troch oblastiach: integrácia, vzdelanie a kultúra alebo hendikep. Podmienkou je, že zamestnanci PSA sú priamo zapojení do činnosti organizácií, ktoré finančnú pomoc požadujú.

Ocenia boli udelené 17 organizáciám (dotácia 5.000 EUR) a k tomu trom laureátom (dotácia 10.000 EUR) podľa daných kritérií. Prostredníctvom internetového hlasovania koncom novembra 2016 bol vybraný aj projekt, ktorý ich najviac „chytil za srdce“. Vyjadrilo sa celkovo 9.000 hlasujúcich. Odmenených bolo teda celkovo 20 inovatívnych projektov vo Francúzsku, Brazílii, Španielsku, Argentíne, Portugalsku, Laose, Indonézii a Togu.

Ceny sú pre PSA príležitosťou nie len na podporu a pomoc v spoločenskej angažovanosti zamestnancov vo všeobecný prospech, ale aj na rozvoj postavenia PSA ako dobrého občana v lokalitách, kde pôsobí.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2017 20:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.