reklama

Vietnamci prevážali kilogramy marihuany, hrozí im dlhoročné väzenie

Kriminálny úrad finančnej správy, Colné úrady v Bratislave a Trnave a príslušníci diaľničného oddelenia z Malaciek vykonali v priebehu februára a marca viacero náhodných kontrol na nelegálne prepravovaný tovar.

Úrady skontrolovali aj desiatky náhodne vybraných osobných a nákladných áut.

22. februára a 5. marca 2012 zložky podieľajúcich sa útvarov počas prehliadok dvoch osobných áut za pomoci služobného psa zistili, že vo vozidlách sa nachádza sušená rastlina, ktorú následne zaistili a podrobili expertíze.
Expertíza v oboch prípadoch potvrdila, že ide o marihuanu. V prvom prípade išlo o takmer 6,5 kg sušenej rastliny, z ktorej by bolo možné vyrobiť najmenej 12 656 jednorazových dávok drogy. V druhom prípade išlo o 7,9 kg sušenej rastliny, z ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 40 000 jednorazových dávok drogy. Celková suma na čiernom trhu pritom spolu predstavuje minimálne 89 500 eur.
Vyšetrovateľ v týchto prípadoch už obvinil 21, 42 a 55 – ročných občanov Vietnamskej republiky z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi formou spolupáchateľstva
,“ informoval o prípadoch hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.


Zadržaná marihuana v jednom z vozidiel

Obvinení muži sa v súčasnosti nachádzajú vo väzbe. V prípade dokázania viny hrozí za tento skutok 21 ročnému mužovi trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Ďalším dvom obvineným hrozí väzenie na na 15 až 20 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2012 9:28. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.