reklama

Počet požiarov narastá. Za sedem dní horelo v okrese Trnava až 29-krát

V priebehu minulého týždňa (od 19. do 25. marca) zaznamenali hasiči na území okresu Trnava až 29 požiarov. Ide o nárast deviatich prípadov ako pred týždňom a až o 11 viac v porovnaní s obdobím pred dvoma týždňami.

Trnavskí hasiči tiež asistovali pri piatich dopravných nehodách, absolvovali štyri technické zásahy a zaznamenali jeden planý poplach.

Najčastejšou príčinou vzniku požiarov bolo vypaľovanie tráv.


Mimoriadne suchý marec spolu s neopatrnosťou pri zakladaní nepovolených ohňov vo voľnej prírode zvyšujú v ostatných dňoch štatistiky požiarovosti

Na území Trnavského kraja vyrážali hasiči v dvanástom týždni k 117 požiarom.

Najviac zásahov sa uskutočnilo pre vypaľovaní tráv a suchých porastov, kde bolo hasených 75 požiarov. Na kontajneroch na odpadky a skládkach odpadov sa vyskytlo 14 požiarov. Jedenásť zásahov evidujeme v prípade hasenia budov a objektov,“ zhrnul štatistiku uplynulých siedmich dní hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko.

Od 16. marca platí čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na pozemkoch s porastom v územnom obvode okresu Trnava.

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

Fyzickým osobám sa podľa o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov na pozemkoch s porastom zakazuje najmä:

– fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru

– vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov

– zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu

– vyvolať bezdôvodne požiarny poplach, privolať bezdôvodne hasičskú jednotku alebo zneužiť linku tiesňového volania.

Zákon o ochrane pred požiarmi zakazuje fyzickej osobe vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov a zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu. Podľa § 61 ods. 4 písm. f) zákona o ochrane pred požiarmi môže okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru fyzickej osobe za túto činnosť uložiť pokutu v správnom konaní až do výšky 331 eur alebo do 100 eur v blokovom konaní.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2012 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.