reklama

Cudzí ľudia mali lákať deti na sladkosti, udalosť vyšetrovala aj polícia

Školákov v Špačinciach mali minulý štvrtok 22. marca popoludní lákať neznámi ľudia, aby odmenou za sladkosti nastúpili do auta.

Podľa rodičov dvoch tamojších žiakov sa v dedine mala objaviť biela „dodávka“. Oficiálne sa však tieto informácie nepotvrdili.


Neznáme osoby mali ponúkať sladkosti v jednej z okrajových uličiek Špačiniec

ILUSTRAČNÉ FOTO

Tí ľudia podľa slov našich detí ponúkali deťom cukríky a iné sladkosti. Chceli vraj, aby si po ne prišli do auta. Deti však cudzích ľudí neposlúchli,“ povedali nám rodičia detí z druhého stupňa ZŠ v Špačinciach.

Informáciu o výskyte neznámych ľudí vyšetrovala priamo na mieste aj polícia. Podľa slov hovorcu Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Michala Hanusa policajti vypočuli svedkov a udalosť zaevidovali. „Výskyt auta a neznámych ľudí sa však nepotvrdil,“ uviedol M. Hanus.

Špačinskí školáci boli preventívne upozornení formou viacerých hlásení v školskom rozhlase či zverejnenia preventívnych článkov na nástenkách, aby sa prípadných kontaktov s ľuďmi, ktorých nepoznajú, stránili.

Na zvýšenú pozornosť detí voči neznámym osobám, ktoré sa môžu pohybovať v blízkosti škôl a ponúkať sladkosti upozorňoval podľa našich informácií minulý týždeň aj školský rozhlas na ZŠ Bottova. Vedenie školy pripomínalo žiakom, aby na výzvy neznámych ľudí nereagovali a takýmto kontaktom sa vyhýbali.

Policajný zbor často organizuje v školách besedy a preventívne informuje deti o nebezpečenstvách, aké im pri stretnutí s cudzími ľuďmi hrozia. Na potrebu zvýšenej komunikácie rodičov s deťmi na túto tému poukazujú aj pedagógovia.

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2012 16:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.