reklama

Pekné kúsky oblečenia môžu ľudia vymeniť za jedlo, sladkosti alebo hygienické pomôcky pre Centrum pomoci človeku

Centrum pomoci človeku v Trnave usporiada v priestroch trnavskej radnice výmenný bazár nepotrebného oblečenia za užitočné veci, ktoré pomôžu klientom centra.

V šatníku v Centre pomoci človeku sa počas roka nakopilo veľa vecí, ktoré pre klientov nevyužijú.

„Sú to však skutočne krásne kúsky oblečenia, ale aj potrieb do domácnosti. Veď komu by sa doma nehodila napríklad výnimočná šálka na kávu. Aj keď nám chcú ľudia týmito vecami pomôcť, v našom sklade je obmedzená kapacita. Preto sme pretriedili oblečenie na také, ktoré je vhodné pre našich klientov a na také, ktoré poteší niekoho iného,“ priblížila PR manažérka Centra pomoci človeku Darina Kukuľová – Kvetanová.

Zo všetkých pekných kúskov, ktoré už v centre nevyužijú, si môžu prísť ľudia vybrať vo štvrtok 19. decembra do jednej z miestností na nádvorí radnice. Bazár sa začína o 10. hodine a potrvá do 17. hodiny.

Verejnosť prosia, aby ľudia na výmenu priniesli to, čo klienti centra potrebujú.

„Ide napríklad o ryby alebo mäso v konzerve a paštéty, sladkosti, ktoré dodajú energiu, hygienické pomôcky, ktorých nikdy nie je dosť alebo lyžice, ktoré ešte stále zháňame, aby bolo naše Centrum pomoci človeku v Trnave ekologické a aby sme vylúčili plastový príbor. Kto nechce nič nosiť, môže nám za vec, ktorú si vyberie, prispieť dobrovoľným príspevkom,“ doplnila Kukuľová – Kvetanová.

Charitný bazár na radnici má ambíciu byť praktickým, ekologickým a sympatickým podujatím.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2019 20:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.