reklama

V Trnave otvorili Centrum právnej pomoci. Verejnosti poskytujú konzultácie a rady bezplatne

Centrum právnej pomoci otvorilo kanceláriu na Pekárskej ulici. Trnava bola posledným krajským mestom, kde bezplatná právna pomoc pre občanov v hmotnej núdzi absentovala.

Projekt poskytuje bezplatne právnu pomoc ľuďom, ktorí si pre zlú finančnú situáciu nemôžu zaplatiť konzultácie a právne služby u advokátov, vznikol v roku 2006.

„Keď v roku 2006 vznikli prvé štyri pobočky Centra právnej pomoci, bola to veľká výzva – na jednej strane ukázať ľuďom, že nám môžu pri riešení svojich problémov dôverovať a na strane druhej nájsť fundovaných ľudí, ktorí sú ochotní bezplatnú právnu pomoc poskytovať,“ skonštatovala Edita Pfundtner, štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR.

Štyri fungujúce kancelárie dostali v tom roku 1475 žiadostí a v ďalších viac ako 1500 prípadoch poskytli občanom telefonické, emailové alebo osobné konzultácie a nasmerovali ich na ďalšie inštitúcie.

Za 12 rokov pôsobnosti sa Centrum právnej pomoci rozrástlo. Kancelárie Centra právnej pomoci tak aktuálne sídlia v štrnástich mestách a v ďalších šestnástich mestách a obciach poskytujú právne rady v zriadených konzultačných pracoviskách.


Otvorenie kancelárie Centra právnej pomoci v Trnave

FOTO: MS SR

„Chceme byť k ľuďom ešte bližšie, čaká nás v blízkej dobe otvorenie ďalších dvanástich konzultačných pracovísk, dve sme už otvorili nedávno – v Giraltovciach a vo Fiľakove. Je to jediná cesta, ako môžu mať ľudia pocit, že štát sa o nich stará a tí, ktorí to potrebujú najviac, majú možnosť dostať právnu pomoc,“ poznamenala riaditeľka Centra právnej pomoci, Eva Kovačechová.

To, že projekt sa stal pre ľudí akýmsi záchranným kolesom v mori ich vlastných problémov svedčí aj fakt, že v roku 2017 sa na Centrum právnej pomoci obrátilo 77 750 klientov.

Aktuálne sa môžu na pracovníkov CPP obrátiť ľudia v občianskoprávnych, rodinných, pracovných veciach, rovnako v obchodnoprávnej, cudzineckej, či správnej agende.

Do pôsobnosti Centra právnej pomoci patrí aj pomoc pri oznamovaní protispoločenskej činnosti a od roku 2017 sa pomoc s osobným bankrotom stala pre mnohých dlžníkov východiskom z bludného kruhu dlhov a exekúcií.

Centrum právnej pomoci sídli na Pekárskej 11 v Trnave, tel.: 033 / 293 30 91, e-mail: info.tt@centrumpravnejpomoci.sk.

Komplexné informácie nájdete aj na www.centrumpravnejpomoci.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2018 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave otvorili Centrum právnej pomoci. Verejnosti poskytujú konzultácie a rady bezplatne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.