reklama

Advokáti budú v Trnave opäť poskytovať bezplatnú právnu pomoc verejnosti

Slovenská advokátska komora pri príležitosti blížiaceho sa Dňa advokácie aj tento rok pripravuje bezplatné právne poradenstvo pre občanov. Tradičné podujatie sa tento raz uskutoční 26. apríla 2023, a to najmenej v 13 mestách, vrátane Trnavy. Tímy advokátov budú k dispozícii bezplatne pomáhať komukoľvek, kto o to prejaví záujem, a to v čase od 9.00 do 14.00 hod.

Slovenská advokátska komora (SAK) organizuje Deň advokácie pri príležitosti 33. výročia obnovenia slobodnej advokácie na Slovensku, kedy bol prijatý prvý ponovembrový zákon o slobodnej advokácii.

„Slobodná a nezávislá advokácia úzko súvisí s ochranou základných práv a slobôd vyplývajúcich z Ústavy Slovenskej republiky. Organizovaním bezplatnej právnej pomoci pre ľudí chceme dať jasne najavo, že advokácia je v prvom rade pomáhajúce povolanie. Naším zámerom je byť vždy k dispozícii, ak niekto potrebuje právnu pomoc,“ uviedol predseda SAK Martin Puchalla.

V minulých rokoch možnosť bezplatnej právnej pomoci využili stovky záujemcov, ktorí potrebovali poradiť v rozličných oblastiach práva, vrátane rodinného, pracovného, trestného a obchodného práva či z oblasti spotrebiteľských vecí.

Ako nás informoval regionálny zástupca SAK pre Trnavský kraj Igor Ribár, v Trnave sa záujemcovia o právnu pomoc budú môcť poradiť s advokátmi z renomovaných advokátskych kancelárií bezplatne v stredu 26. apríla 2023 v čase od 9.00 do 14.00 hod. v priestoroch Právnickej fakulty Trnavskej univerzity na Kollárovej ulici 10.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2023 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.