reklama

Obyvatelia Mozartovej a G. Dusíka na Prednádraží budú mať nové parkoviská

Trnavská samospráva pripravuje zámer výstavby viac ako 90 parkovacích miest v dvoch lokalitách na sídlisku Prednádražie.

Na okraji vnútrobloku na ulici Gejzu Dusíka pri bytových domoch č. 33, 42 a 51 bude vybudovaných spolu dvadsaťštyri parkovacích miest.

Zóny budú realizované na náprotivných stranách cez vnútrosídliskovú prepojovaciu komunikáciu vedúcu od Lomonosovovej ulice. Ich výstavba bude umiestnená po pravej strane tejto komunikácie.


Pohľad na prepojovaciu komunikáciu z Lomonosovovej na ulicu G. Dusíka

V týchto troch zónach bude vybudovaných celkovo 24 šikmých parkovacích státí (6+9+9) rozmerov 2,4 m x 4,8 m (kolmá hĺbka státia). Povrch bude zo zámkovej dlažby, od seba budú oddelené rovnakou dlažbou červenej farby, od zelene budú státia oddelené vyvýšeným cestným obrubníkom. Šírka prepojovacej komunikácie ostane nezmenená – 3,5 metra,“ konkretizuje projekt, ktorý je v stavebnom konaní.

Súčasťou investície bude aj úprava a rozšírenie jestvujúcich parkovacích miest situovaných od vchodu č. 33 po roh bytového domu č. 38. Pred vchodom č. 33 dôjde k zväčšniu hĺbky kolmých státí tak, aby bola zabezpečená prejazdná šírka vnútrosídliskovej komunikácie 5,5 m. Prehĺbenie sa bude týkať šiestich parkovacích miest.

Zároveň dôjde k plynulému prepojeniu parkovacích miest zrušením časti zelene a vybudovaním ďalších dvoch kolmých státí. Pri vchode č. 38 príde k predĺženiu jestvujúceho parkovacieho pásu o ďalšie tri miesta zabratím plochy zelene v rozmere 4,75 m x 7,2 m. Na úpravu budú použité polovegetačné tvárnice. Celkovo tak rozšírením plôch vznikne 25 parkovacích miest,“ približuje projekt stavby na ulici G. Dusíka.


Vnútroblokové priestory na ulici G. Dusíka

Na Mozartovej ulici pred obytným domom č. 4 – 9 plánuje mesto upraviť parkovacie plochy, na ktorých po skončení stavebných prác vznikne 44 parkovacích miest.

Státia v celkovom počte 44 budú realizované po ľavej strane jednosmernej miestnej komunikácie. Napojené budú pod uhlom 60 stupňov, šírka prevažného počtu bude 2,4 metra, od seba budú oddelené pásom bielej farby. Všetky parkovacie miesta budú z asfaltobetónu, tri z nich sú navrhnuté z cementobetónu,“ uvádza sa v projekte.


Mesto plánuje úpravu parkovacích miest na Mozartovej ulici pre obytným domom č. 4-9

Zámer počíta so zachovaním stávajúcich piatich lámp verejného osvetlenia, pred realizáciou bude nutné vyrúbať tri stromy.

V tohtoročnom mestskom rozpotčte je na investíciu v oboch lokalitách vyčlenených spolu viac ako 120-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2012 14:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obyvatelia Mozartovej a G. Dusíka na Prednádraží budú mať nové parkoviská”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.