reklama

Najmilší koncert roka nadácie Úsmev ako dar bude v sobotu v kine Hviezda

Nezisková organizácia Úsmev ako dar už 21. rokov organizuje v regionálnom i celoslovenskom rozsahu Najmilší koncert roka – teda estrádu vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín.

Milé podujatie, ktoré je prehliadkou tvorivosti a šikovnosti v rôznych žánrových kategóriách, majú deti priestor na sebarealizáciu za podpory známych osobností a umeleckej poroty.

V regionálnom kole v Trnavskom kine Hviezda vystúpia deti z detských domovov z Trnavy, Holíča, Skalice, Serede, Veľkého Medera, z krízového strediska v Trnave a náhradných rodín.

Z celej tejto plejády postupuje jeden účinkujúci do celoslovenského kola, ktoré bude odvysielané na RTVS.

Podujatie začína v sobotu 21. apríla o 15. hodine v kine Hviezda. Vstupné je dobrovoľné.

Cieľom tejto idei je aj naďalej upriamovať pozornosť všetkých účastníkov a zainteresovaných a rovnako aj verejnosti, na rozvíjanie osobnosti dieťaťa v náhradnej starostlivosti, bez ohľadu na jej formu (internátnu, rodinnú, profesionálnu,…). Prostredníctvom prehliadky chceme dosiahnuť, aby sa deti učili prostredníctvom svojich vystúpení vyjadrovať samých seba, svoje potreby, túžby, pocity, myšlienky a názory. Zároveň nám záleží, aby deti nechápali svoje vystúpenia iba ako predvádzanie sa pred verejnosťou, ale aby sa výraznejšie podieľali na rozhodnutí a príprave obsahu a formy svojich vystúpení,“ vyjadrujú zámer a cieľ podujatia organizátori.

Príďte aj VY svojou účasťou podporiť a oceniť snahu detí, ktoré to nemajú v živote jednoduché a dokážu aj vďaka tomuto koncertu vyjadriť samé seba.

Celým podujatím bude sprevádzať moderátor ROMAN POMAJBO. Účasť v umeleckej porote potvrdili moderátorka Adela Banášová a tanečník Peter Modrovský.

V rámci programu svojim vystúpením podporia ADAM ĎURICA, DOMINIKA MIRGOVÁ či fakírske duo ARATRON ASPIS. Úvodnú znelku – hymnu organizácie Úsmev ako dar odspieva odchovanec detského domova JANKO HERÁK a atmosféru spríjemní cimbalista DEZIDER OLÁH.

Ďalšie informácie nájdete na www.usmev.sk, tiež na Facebooku.

ADAM ĎURICA

DOMINIKA MIRGOVÁ

duo ARATRON ASPIS

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2012 6:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.