reklama

V kine Hviezda bude verejná diskusia so všetkými kandidátmi na primátora Trnavy

Príležitosť pre voličov vidieť a počuť všetkých piatich primátorských kandidátov naživo, rovnako tak pre uchádzačov o primátorské kreslo prezentovať svoj program, vízie či preukázať svoje znalosti o fungovaní mesta a samosprávy ponúkne opäť po štyroch rokoch vďaka kooperácii agentúry MediaFlash a portálu trnava-live.sk Verejná diskusia s kandidátmi na primátora v kine Hviezda.

Podujatie sa uskutoční v pondelok 10. novembra 2014 od 18. hodiny v kine Hviezda. Vstup pre verejnosť je voľný.

Účasť na verejnej diskusii prisľúbili všetci piati kandidáti na primátora mesta Trnava – Peter Bročka (nezávislý), Jozef Klokner (nezávislý), Robert Schmidt (SNS), Bystrík Stanko (Smer – SD) a Ján Žitňanský (KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS, Nova a Most-Híd).

Priamy prenos z diskusie odvysiela Mestská televízia Trnava (MTT), kompletný záznam z diskusie zverejní v utorok 11. novembra portál www.trnava-live.sk.

verejna-diskusia6-496x330
Archívna snímka z prvej verejnej diskusie kanidátov na primátora v roku 2010

Moderátorkou večera bude redaktorka Tlačovej agentúry Slovenskej republiky Dáša Ondrušková, skúsenej novinárke budú doplňujúcimi otázkami na respondentov asistovať šéfredaktorka týždenníka MY-Trnavské noviny Lenka Štepáneková, redaktor agentúry SITA Pavol Machovič a vydavateľ portálu trnava-live.sk Patrik Pokorný.

Príležitosť položiť otázky primátorským kandidátom dostane v závere debaty aj prítomné publikum.

Verejná diskusia s kandidátmi na primátora sa uskutoční v Trnave už po druhý raz. S nápadom zorganizovať priamy súboj adeptov na primátorskú stoličku prišli organizátori Ivan Novotný z agentúry MediaFlash a Patrik Pokorný pred komunálnymi voľbami 2010.

Aj vtedy prijali pozvanie účasti na verejnej diskusii všetci vtedajší kandidáti Marián Barcaj, Vladimír Butko, Jozef Pobiecký a Bystrík Stanko.

„Pred štyrmi rokmi sme dostali množstvo pozitívnych ohlasov. Ľudia ocenili, že sa niekto podujal zorganizovať férovú debatu, kde dostali možnosť vyjadriť sa rovným dielom všetci kandidáti bez výnimky. Navyše, ako sme sa dozvedeli neskôr, Trnava bola na Slovensku unikátom, pretože nič podobné sa v slovenských mestách prakticky neuskutočnilo. Bez váhania sme sa preto rozhodli verejnú diskusiu zorganizovať aj teraz, niekoľko dní pred komunálnymi voľbami 2014. Oceňujeme, že záujem o účasť prejavili bez váhania všetci pozvaní kanidáti,“ skonštatovali organizátori podujatia.

+ Záznam z verejnej diskusie kanidátov na primátora Trnavy v roku 2010 (link tu).

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2014 9:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V kine Hviezda bude verejná diskusia so všetkými kandidátmi na primátora Trnavy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.