reklama

Úspešný vstup trnavských softbalových nádejí do ligy

Uplynulý týždeň rozohrali nový ročník slovenskej ligy v softbale 2012 trnavské žiačky. Úspešná práca s deťmi a tým aj široká základňa dovolila SK Trnava Panthers postaviť do ligy až dva tímy. V prvom tíme pôsobia hráčky, ktoré softbal hrávajú už dlhšie, prípadne sú vekovo staršie. V druhom tíme dostávajú priestor menšie a neskúsenejšie hráčky. Cieľom je, aby hráčky veľa hrali zápasov, v ktorých sa rýchlejšie naučia hru.

Už vo štvrtok si v rámci ligového turnaja predohrali svoj vzájomný zápas trnavské tímy. B-team urputnou bojovnosťou dokázal potrápiť skúsenejšie spoluhráčky a tak konečný výsledok 5:4 pre A-team bol miernym prekvapením.

V sobotu Trnavčanky cestovali na turnaj do Bratislavy. A-tímu chýbali až 3 hráčky kvôli školským povinnostiam, či dali prednosť iným záujmom, ale i tak sme dokázali postaviť solídny tím. B-tím cestoval s hlavným cieľom dobre si zahrať a niečo sa naučiť. Počasie sľubovalo dobré podmienky, hoci najmä poobede bolo horko už úmorné. Mierny problém bol aj s trénermi, keďže na oba tímy zostali len dvaja zo štyroch a tí si „užili“ 7 hodín neustáleho koučovania dvoch tímov.

Hneď prvý zápas sa zrodilo velikánske prekvapenie, keď naše dievčatá v B-tíme porazili súperov z Pezinka ! Hráčky bojovali, pálili, behali ako „o život“ a súper sa nestačil čudovať a z konečného víťazstva 15:6 sa všetci veľmi tešili. Pritom na nadhode sme skúšali Kiku Bohunickú a Zuzku Fajnovú a na kečrovi bojovala prvý krát Danka Drgoňová. Ale všetky dievčatá sa veľmi snažili a ukázali, čo všetko dokážu. Na svoj druhý zápas dievčatá nastupovali po 4 hodinách prestávky a pri teplotách, ktoré panovali, sa prejavila na nich únava, ale treba uznať, že aj súper bol kvalitnejší – Apollo Bratislava. Hoci dievčatá dokázali udržať nerozhodný stav do 3.zmeny 2:2 (čo spôsobilo priam paniku na lavičke i v hľadisku súpera), potom prišli zbytočné chyby v obrane, keď súper v jednej zmene urobil 5 dobehov a nám sa prestalo dariť na pálke. Ale prehra 2:9 je slušným prísľubom, že aj s kvalitnejším súperom dokážu i tie mladšie urobiť dobrú hru. Na kečrovi musela nastúpiť nakoniec Zuzka Fajnová a na nadhode si svoje v teple odtrpela Klaudika Mihálková. Ťažko niekoho vyzdvihnúť individuálne, lebo B-team hral veľmi dobre kolektívne. Snáď Danku Drgoňovú (kečer, 3.méta), či Simu Kalickú (1.méta).

Náš A-team sa prezentoval kvalitnou útočnou hrou na métach, skvelou obranou, ale na pálke musíme pridať. Svojho najväčšieho súpera – Apollo – dievčatá zmietli z ihriska 16:4. Na hre sa prejavila kvalitná príprava, ale hlavne tímu pomohla účasť na turnaji v Prahe, kde zistili, že dokážeme hrať aj s kvalitnými českými tímami. Skúsenosti teraz premietli do svojej hry a bola radosť na nich pozerať. Súper si nevedel rady s agresívnou hrou na métach, na pálke sme ho prekvapovali nečakanými odpalmi a v obrane veľkou obetavosťou (čo ocenili i tréneri). Druhého súpera – MaSK Pezinok – vytrápili len len 12:2, keď zápas skončil v 3.zmene o rozdiel. V tomto zápase sa už skúšali rôzne varianty hry. Výborný výkon predviedla na nadhode Katka Fajnová, na kečrovi Kika B., či Zuzka F. Veľkým prekvapením bol výkon na pálke u Ivany Konečnej či Maggie Bellayovej, ktorých odpali lietali do zadného poľa. Ostatné hráčky potvrdili svoje kvality,či rastúcu formu a potešili svojou hrou prítomných rodičov, fanúšikov i trénerov.

Liga pokračuje 2.ligovým turnajom 12.mája v Trnave, keď sa naše žiačky môžu ukázať v ostrých bojoch pred domácim publikom, na čo sa všetky tešia.

Zostavy : A-team : Katka Fajnová (nadhod), Kika Bohunická (kečer, 3.méta), Zuzka Fajnová (kečer, 3.méta), Veva Haladová (1.méta), Sabri Chrenková (2.méta), Klaudika Mihálková (nadhod, spojka), Ivana Konečná (zadné pole, kečer), Maggie a Barča Bellayové (zadné pole), Zuzka Barancová (zadné pole).

B-team : Danka Drgoňová (kečer, 3.méta), Sima Kalická (1.méta), Sima Lajošová (2.méta), Lucka Thomková (spojka), Julka Vicenová (spojka, center field), Rebeka Štefánková (zadné pole), Deniska Majorošová (zadné pole), Barborka Šikulová (zadné pole), Saška Bohunická (zadné pole), Terka Remenárová (3.méta, zadné pole), či Terka Köpplová (zadné pole).

Tréneri: Katka a Rišo Bohunickí

Výsledky 1.ligového turnaja žiačok v softbale :
Trnava Panthers 1 – Trnava Panthers 2 5:4, Mask Pezinok – Apollo Bratislava 4:14, Trnava 2 – Pezinok 15:6, Trnava 1 – Pezinok 12:2, Apollo – Trnava 2 9:2, Apollo – Trnava 1 4:16.

Poradie :
1. Trnava Panthers 1
2. Apollo Bratislava
3. Trnava Panthers 2
4. MaSK Pezinok

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2012 6:51. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.