reklama

Spartakovci pôjdu do ulíc, podporia Týždeň modrého gombíka UNICEF

Futbalisti Spartaka Trnava hrajú so srdcom. Dokazujú to svojimi výkonmi na ihrisku. Srdiečko však majú aj pre deti v Zimbabwe, ktoré zomierajú pre nedostatok pitnej vody.

Vo štvrtok od 12. do 13.hodiny sa stanú z pätice spartakovcov Marek Kaščák, Roman Procházka, Patrik Čarnota, Martin Mikovič a Martin Vyskočil dobrovoľníci v uliciach Trnavy. V rámci projektu svetovej organizácie UNICEF Týždeň modrého gombíka vyjdú na Hlavnú ulicu a Trojičné námestie v Trnave. Informoval PR a event manažér FC Spartak Marek Ondrejka.

ILUSTRAČNÉ FOTO

S pokladničkami v rukách budú oslovovať ľudí s rovnakým srdcom. Ak chcete podporiť charitatívnu myšlienku, stretnúť sa a porozprávať sa s futbalistami trnavského Spartaka, môžete tak spojiť príjemné z užitočným.

Keď sme boli oslovení, nezaváhali sme ani na sekundu. Podporiť takúto vec je pre nás samozrejmosťou. Budeme radi, ak naša prítomnosť na akcii pomôže vyzbierať ešte viac peňazí, ktoré pomôžu deťom v Zimbabwe,“ povedala unisono pätica „bílích andelov“.

Akcia organizácie UNICEF Týždeň modrého gombíka trvá od 14. do 20. mája a v uliciach ju podporuje veľa osobností. Futbalisti spartaka Trnava sú jednými z nich. Vyzbierané peniaze pomôžu zabezpečiť pitnú vodu v Zimbabwe, kde umiera na hnačkové ochorenia až 12% živonarodených detí.

Ôsmy ročník zbierky Týždeň modrého gombíka, ktorý sa koná od 14. do 20. mája, pomôže deťom v Zimbabwe, aby sa mohli bez obáv napiť. Z výťažku zbierky bude UNICEF hĺbiť studne a zabezpečovať dodávky pitnej vody v Zimbabwe – v oblastiach, kde nie sú povrchové vody vhodné na pitie. Zbierku je možné podporiť príspevkom do pokladničky alebo zaslaním prázdnej SMS na číslo 844. Za sumu 2 € dokáže UNICEF zabezpečiť pitnú vodu pre 1 dieťa na 100 dní.

Do zbierky sa zapájajú mnohé školy a podujatie aj tento rok podporia známe osobnosti – Pyco, Dušan Tittel, Lenka Šoóšová, Martina Mečiarová, Zuzana Haasová, Martin Nikodým, Lukáš Latinák, Dominika Mirgová, hráči Volley Team UNICEF a hráčky Slovan Bratislava, športoví moderátori Peter Varinský a Dano Očenáš a v Trnave aj hráči Spartak Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2012 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Spartak Trnava, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.