reklama

Mladý vodič zrazil na chodníku pri internáte MTF STU troch ľudí

AKTUALIZOVANÉ

Krátko po 14. hodine v stredu 23. mája narazil 19-ročný vodič Peugeotu s trnavským evidenčným číslom na chodníku oproti internátu MTF STU na Bottovej ulici do troch ľudí.

Podľa očitých svedkov vodič sa vrútil do kruhovej križovatky vysokou rýchlosťou v smere od úradu práce a chcel pokračovať v jazde po Bottovej.

Išiel strašne rýchlo. Vletel do križovatky, v tom uvidel ako cez cestu prechádzajú ľudia, pred priechodom pre chodcov dostal šmyk, akoby stočil auto smerom na chodník a tam do nich nabúral,“ opisovali priebeh nehody dvaja svedkovia.Vodič stočil zelený Peugeot 306 pred nárazom smerom dopravaPodľa svedkov vletel vodič do križovatky v smere od úradu práce neprimerane rýchlo

Na mieste zasahovali tri sanitky, policajti a hasiči. Obeťou nárazu sú podľa informácií Daniela Benkovského z OR HaZZ v Trnave staršia žena, a dvojica mladých ľudí, chlapec a dievča.

Krajský policajný hovorca Michal Hanus upresnil, že zranené ženy majú 64 a 24 rokov, muž 23. Staršia zo žien a mladík skončili vo fakultnej nemocnici s ťažkými zraneniami.

Tí ľudia mali dolámané ruky aj nohy, povykrucované ramená. Bol to hrozný pohľad,“ hovorí ďalší svedok. Najlepšie z trojice obišlo dievča, ktoré odvážali zdravotníci z miesta nehody ako posledné. Podľa predbežných informácií obišla „len“ s otrasom mozgu a odreninami.

Vyjadrenie zastupujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Mariána Hrušku:

Na miesto udalosti boli o 14:07 hodine vyslaní siedmi príslušníci z hasičskej stanice v Trnave. Príslušníci HaZZ poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc, pozostávajúcu z fixácie zranených, ošetrenia povrchových rán, uloženia dvoch postihnutých osôb do vákuových dláh a založenia krčných límcov.

Po príchode zdravotnej záchrannej služby (ZZS) boli postihnuté osoby postupne odovzdané lekárovi. Po vyšetrení osôb lekár ZZS rozhodol naložiť najskôr ako prvú postihnutú osobu s fraktúrou hornej končatiny so šokovým stavom, pri jej nakladaní do vozidla ZZS pomáhali príslušníci HaZZ, pričom táto osoba bola odvezená na ďalšie ošetrenie do Fakultnej nemocnice v Trnave. Po príchode druhého vozidla ZZS bola za asistencie príslušníkov HaZZ naložená druhá postihnutá osoba s poranením dolnej končatiny a po príchode tretieho vozidla ZZS odvoezli aj tretiu osobu so zranením dolných končatín.

Po očistení komunikácie, spísaní potrebných údajov a vyhotovení fotodokumentácie sa hasičská jednotka vrátila o 15.00 hodine na základňu.“

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2012 15:03. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mladý vodič zrazil na chodníku pri internáte MTF STU troch ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.