reklama

Mladý vodič zrazil na chodníku pri internáte MTF STU troch ľudí

AKTUALIZOVANÉ

Krátko po 14. hodine v stredu 23. mája narazil 19-ročný vodič Peugeotu s trnavským evidenčným číslom na chodníku oproti internátu MTF STU na Bottovej ulici do troch ľudí.

Podľa očitých svedkov vodič sa vrútil do kruhovej križovatky vysokou rýchlosťou v smere od úradu práce a chcel pokračovať v jazde po Bottovej.

Išiel strašne rýchlo. Vletel do križovatky, v tom uvidel ako cez cestu prechádzajú ľudia, pred priechodom pre chodcov dostal šmyk, akoby stočil auto smerom na chodník a tam do nich nabúral,“ opisovali priebeh nehody dvaja svedkovia.Vodič stočil zelený Peugeot 306 pred nárazom smerom dopravaPodľa svedkov vletel vodič do križovatky v smere od úradu práce neprimerane rýchlo

Na mieste zasahovali tri sanitky, policajti a hasiči. Obeťou nárazu sú podľa informácií Daniela Benkovského z OR HaZZ v Trnave staršia žena, a dvojica mladých ľudí, chlapec a dievča.

Krajský policajný hovorca Michal Hanus upresnil, že zranené ženy majú 64 a 24 rokov, muž 23. Staršia zo žien a mladík skončili vo fakultnej nemocnici s ťažkými zraneniami.

Tí ľudia mali dolámané ruky aj nohy, povykrucované ramená. Bol to hrozný pohľad,“ hovorí ďalší svedok. Najlepšie z trojice obišlo dievča, ktoré odvážali zdravotníci z miesta nehody ako posledné. Podľa predbežných informácií obišla „len“ s otrasom mozgu a odreninami.

Vyjadrenie zastupujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Mariána Hrušku:

Na miesto udalosti boli o 14:07 hodine vyslaní siedmi príslušníci z hasičskej stanice v Trnave. Príslušníci HaZZ poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc, pozostávajúcu z fixácie zranených, ošetrenia povrchových rán, uloženia dvoch postihnutých osôb do vákuových dláh a založenia krčných límcov.

Po príchode zdravotnej záchrannej služby (ZZS) boli postihnuté osoby postupne odovzdané lekárovi. Po vyšetrení osôb lekár ZZS rozhodol naložiť najskôr ako prvú postihnutú osobu s fraktúrou hornej končatiny so šokovým stavom, pri jej nakladaní do vozidla ZZS pomáhali príslušníci HaZZ, pričom táto osoba bola odvezená na ďalšie ošetrenie do Fakultnej nemocnice v Trnave. Po príchode druhého vozidla ZZS bola za asistencie príslušníkov HaZZ naložená druhá postihnutá osoba s poranením dolnej končatiny a po príchode tretieho vozidla ZZS odvoezli aj tretiu osobu so zranením dolných končatín.

Po očistení komunikácie, spísaní potrebných údajov a vyhotovení fotodokumentácie sa hasičská jednotka vrátila o 15.00 hodine na základňu.“

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2012 15:03. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mladý vodič zrazil na chodníku pri internáte MTF STU troch ľudí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.