reklama

Trnavská 13 je nielen horúca, ale aj rekordná: na štarte sa zapísalo viac ako tritisícsto účastníkov

Na štarte 15. ročníka pivného pochodu Trnavská 13 sa zaregistrovalo rekordných 3112 účastníkov.

Prvý nával priaznivcov pivnej turistiky zažili organizátori v priestoroch Štadióna Antona Malatinského už v piatok večer, kedy vypredali viac ako tisíc tričiek.

Máme nový rekord, v tejto chvíli evidujeme na štarte niečo cez 2600 ľudí,“ zvestoval krátko po pol jedenástej dopoludnia člen organizačného štábu Rado, ktorého väčšina pozná pod prezývkou Slávik. Jeho predpoveď, že číslo napokon prekoná hranicu tritisíc smädných turistov, sa napokon naplnila.

Skupinky účastníkov sa presúvajú medzi jednotlivými zastávkami. Okrem vychladeného pivka na nich čaká aj dobré jedlo, a, samozrejme, aj nealko nápoje. Nie je žiadnym tajomstvom, že nikto z turistov nie je povinný piť len pivo.


Turisti sú v tomto roku vyobliekaní v slušivých bielo-červených tričkách. Podľa vicerých sú najkrajšie v histórii pochochodu

Cítime už od rána, že tento rok prišlo množstvo ľudí. Ale stíhame, sme k dispozícii v plnej sile,“ konštatoval Pido z pivárne na Vozovke. Ako zdôraznil, Trnava by mala byť na túto akciu primerane hrdá, pretože jej úroveň prekračuje hranice nielen regiónu, ale aj celého Slovenska.

Extrémne horúce počasie a pálivé slnko dávali účastníkom pochodu zabrať. Podľa slov jedného zo zakladateľov pochodu Milda „aj ten hore vie, čo je dobré, a preto nám pravidelne nadeľuje takéto vydarené počasie“.

Práve pre tropické teplo sa okrem vychladeného pivka, kofoly či minerálky stal vyhľadávaným artiklom tieň. „Aha, tento strom bude náš, sadajte,“ nabáda svoju partiu mladá dievčina v Kamennom mlyne.

Trnavská 13 nie je zďaleka len o pití piva. Stretávajú sa tu partie z práce, starí kamaráti z mladosti, ale aj celé rodiny. Mnohí, ako napríklad Rudo z Brna, sa do rodnej Trnavy vracajú práve v čase pochodu.

Nežijem tu už 14 rokov, ale vždy využijem možnosť zájsť na pochod. Stretnem starých známych a na trase pochodu poobzerám, čo je nové v mojom rodnom meste,“ prezradil.

Organizátori z OZ Trnavská 13 pripravili popoludní atrakcie pre deti, večer zabavia pivných turistov kapely AC/DC Revival, Kabát Revival a Katapult Revival.

V rámci programu budú vyhlásení aj víťazi v kategóriách najväčšie brucho, najväčšie ucho a najväčšia pivná partia.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2012 15:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.