reklama

Rekordná i prívetivá bola Trnavská Hit Beach Liga 2017

Volejbal v Trnave zažíva v ostatných rokoch neopakovateľnú obrodu a to nie len vďaka družstvu Hit UCM Trnava v ženskej volejbalovej extralige, ale aj aktivitám v plážovom – beach volejbale. Obrovská popularita plážového volejbalu dorazila zo sveta nie len na Slovensko, ale aj priamo do Trnavy. Vďaka občianskemu združeniu Hit Trnava, Mládež aktívne a mnohým partnerom vznikol už 3. ročník Trnavskej Hit Beach Ligy – série 5. turnajov v plážovom volejbale – THBL2017.

V Centre plážových športov v Trnave sa rekordných 108 plážových volejbalistov a volejbalistiek z Trnavy i viacerých miest zo Slovenska stretávalo v zápasoch, kde bojovali mnohokrát nie len proti súperovi ale aj proti trnavskému vetru, slnku i piesku v očiach.

Cieľom organizátorov bolo zapojiť do ligy všetkých športovo aktívnych jednotlivcov nie len z volejbalových klubov, ale aj amatérskych nadšencov. Okrem záverečného kola, boli jednotlivé podujatia tematicky podmienené splnením určitého „obmedzenia“ pre minimálne jedného účastníka družstva. 1. kolo (už 8. 5. 2017) – turnaj zmiešaných dvojíc, bolo tzv. akademické, t.j. podmienkou účasti bol aspoň jednen študent/ka v družstve.

Zápolenie mužských a ženských dvojíc prinieslo 2. kolo s jedným hráčom/hráčkou do 20 a druhým nad 20 rokov. V treťom kole sa stretli hráči a hráčka v troch kategóriách – muži, ženy aj mix. Podmienkou účasti bolo, aby jeden z dvojice bol členom niektorého z domácich volejbalových klubov – Hit Trnava alebo Mládež aktívne. Rodiny a partneri sa vo 4. kole mohli zabaviť v netradičnom turnaji trojíc, kde aspoň dvaja museli splniť podmienku príbuzenského/partnerského vzťahu.

Napokon v sobotu a v nedeľu 16. júla 2017 prebehlo záverečné 5. kolo THBL2017 – Hit Beach Relax Aqua&Spa Open 2017. V sobotu sa už bez obmedzení (preto „Open“) stretlo 12 ženských a 12 mužských dvojíc v boji o víťazstvo i o predposlednú šancu na body do celkového rebríčka THBL2017.

V mužskej kategórii sa podarilo zvíťaziť trnavskej dvojici Bilčík, Martinkovič, členom trnavského mužského prvoligového družstva Hit TRUNI Trnava. Aj medzi ženami sa najviac darilo trnavskej dvojici Brezinová, Rusnáková – hráčkam Hit UCM Trnava.

Ženy:
1. Pomsta z lesa (Brezinová, Rusnáková)
2. Západoslovenský ViMoľ (Melišová, Šimková)
3. Zuzka a Naťa (Kužela, Mančáková)

Muži:
1. Beach Life (Martinkovič, Bilčík)
2. Tvrďáci (Mančák, Filípek)
3. To je jedno (Sloboda, Haringa)


V nedeľu sa v Trnave viac ukázali slnečné lúče a, samozrejme, typický vietor, ktorí sprevádzali 20 mixových dvojíc v posledný súťažný deň THBL2017. V ňom mala najviac síl dvojica z Bratislavy a Komjatíc – Velecká, Královič, ktorá po celý deň neprehrala ani set a zaslúžene zvíťazila v 5. kole THBL2017 v kategórii mix.

1. miesto: Katastrofa (Velecká, Královič)
2. miesto: Princezné (Badanová, Sloboda)
3. miesto: No stress (Bestvinová, Husár)

Trnavská Hit Beach Liga 2017 sa môže pýšiť účasťou 108 plážových volejbalistiek a volejbalistov. V konečnom poradí THBL2017 boli najlepší a najvytrvalejší manželský pár Nataša Mančáková medzi ženami a Pavol Mančák medzi mužmi. V záverečnom turnaji sa im nedarilo a vypadli už v osemfinále, ale vďaka víťazstvám a umiestneniu v predchádzajúcich kolách THBL2017 sa po roku 2015 opäť stali víťazmi. V minulom ročníku – THBL2016 zvíťazili Martin Barbas a Paulína Duchoňová, ktorej 1. miesto v THBL2017 ušlo iba o vlások.

Muži:
1. Pavol Mančák
2. Rastislav Remenár
3. Alexander Bilčík

Ženy:
1. Nataša Mančáková
2. Paulína Duchoňová
3. Miroslava Brezinová

Veľká beachovolejbalová partia vytvorila rekordnú i prívetivú THBL2017, kde si mohol zahrať každý nadšenec plážového volejbalu. Podporu THBL2017 vyjadrila aj plážová beachvolejbalová dvojica – reprezentantka v plážovom volejbale a členka Hit UCM Trnava – Lucia Behúnová. Spolu s partnerkou Ľubicou Šípošovou zvíťazili v rovnakom čase ako vrcholila THBL2017 na 3. turnaji Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale v Nitre a prišli podporiť aj THBL2017 s nádejou, že sa minimálne turnaj či finálová séria MS Slovenska v plážovom volejbale 2018 uskutoční práve v Centre plážových športov v Trnave.

Plážový volejbal nie je predstaviteľný bez piesku, slnka a v Trnave i bez „prívetivého“ vetra. Beachvolejbal, relax a zábava však potrebuje aj o niečo viac. Za tento ročník THBL preto patrí vďaka aj hlavným partnerom Relax Aqua&Spa, Coffea drinks, Restaurant Merkur, Domová správa, RBP, Správe športových a kultúrnych zariadení mesta Trnava, Mestu Trnava, Pepsi Cole, Trnavskému samosprávnemu kraju, Bright a Calos.

Kvalitné spomienky vo forme fotografií z THBL2017 zabezpečoval Peter Václavek a Marián Bartoš. Radi by sme sa poďakovali aj mediálnym partnerom THBL2017 – MTT, s.r.o., Spartak TV a internetovému portálu www.trnava-live.sk.

Všetci vás už teraz pozývame na Trnavskú Hit Beach Ligu 2018, a to na prvé – tradičné kolo už 8. mája 2018 v Centre plážových športov v Trnave.

Miloslav Duchoň
predseda Hit Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2017 0:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.