reklama

Viktória bilancovala ďalšiu mimoriadne úspešnú sezónu

Hráči jedného z najúspešnejších mládežníckych stolnotenisových klubov na Slovensku KST Viktória Trnava zaznamenali za domácimi a zahraničnými zelenými stolmi v sezóne 2011/2012 vynikajúce úspechy.

Štefan Peko a Tatiana Kukuľková si vybojovali účasť na majstrovstvách Európy mini kadetov vo Francúzsku na EuroMiniChamp`s 2011. Na turnaji štartovali hráči Európy a k tomu výber Hongkongu, Thajska, Austrálie a Egypta. Výborne sa darilo najmä Kukuľkovej, ktorá vybojovala skvelé devätnáste miesto. Vďaka tomu si otvorila bránu na výberový turnaj najlepších európskych hráčok Stiga Masters Minimes 2011 v belgickom Blegny, kde vybojovala výbornú dvanástu priečku.

Ďalší priebeh sezóny išiel v znamení kvalitných výsledkov na turnajoch Slovenského pohára mládeže, kde sa darilo medzi najmladšími žiačkami Zuzane Pekovej. Na všetkých štyroch turnajoch sa prebojovala vždy až do finále.


Majstrovstvá SR mladších žiakov

Pred sériou turnajov majstrovstiev SR si hráči a hráčky zmerali sily na otvorených majstrovstvách Bratislavsko-trnavského regiónu. Hráči Viktórie získali osem medailí, z toho tri tituly o ktoré sa zaslúžili súrodenci Štefan a Zuzana Pekovci.

Na majstrovstvách SR jednotlivcov a družstiev trojica Štefan Peko, Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková vybojovali dohromady deväť medailí a v neoficiálnom rebríčku najúspešnejších klubov zabezpečili pre Viktóriu vynikajúcu štvrtú priečku.

Turnaje o majstrov republiky boli pretkané kvalitnými zahraničnými podujatiami. Na záhrebskom ZAGIPING-u 2012 v konkurencii 920 hráčov Európy výborne zahrala Kukuľková, ktorá medzi mini kadetkami obsadila cenné tretie miesto. O týždeň neskôr na Prague Grand Prix 2012 trojlístok Štefan Peko, Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková vybojoval v súťažiach družstiev zlato a bronz a medzi jednotlivcami striebro a dva bronzy. Na medzinárodných majstrovstvách SR mini a mini mini kadetov v Malackách získali opäť tí istí mladí športovci štyri cenné medailové umiestnenia a Zuzana bola zvolená i za Miss majstrovstiev.


EuroMiniChamp`s 2011 (zľava Štefan Peko, Ivan Peko, Tatiana Kukuľková)

Družstvo mužov zaznamenalo pekný úspech, keď si v 4. lige ako nováčik a suverénne najmladší tím súťaže s vekovým priemerom 21,6 roka vybojovalo priamy postup do 3. ligy.

Máme za sebou ďalšiu výbornú sezónu. V júli začala príprava na prichádzajúcu sezónu 2012/2013. Koncom augusta sa uskutočnia majstrovstvá Európy mini kadetov EuroMiniChamp`s 2012, kde z desiatich reprezentantov SR budú vďaka kvalitným výsledkom práve traja z Viktórie. Je to naozaj vynikajúci úspech v športe, ktorý má na Slovensku medzi individuálnymi olympijskými disciplínami najväčšiu konkurenciu,“ komentoval predseda Viktórie Štefan Peko.

Ivan Peko

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2012 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.