reklama

Po jednom bronze zo Záhrebu doviezla Viktória päť medailí z Prahy

Trojica stolných tenistov KST Viktória Trnava Štefan Peko, Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková sa počas troch dní zúčastnila na 8. ročníku medzinárodného turnaja Prague Grand Prix 2012. Do Prahy pricestovalo 240 hráčov z ČR, SR, Rakúska, Rumunska, Švédska, Estónska a Poľska. Trnavský trojlístok tu zahral výborne a vybojoval päť vzácnych kovov.

V súťažiach družstiev vybojovali dve medailové pozície: Zuzana Peková s Emou Labošovou (Valaliky) si medzi najmladšími žiačkami zaslúžili absolútne víťazstvo a Tatiana Kukuľková s Monikou Uríkovou (P. Bystrica) medzi mladšími žiačkami bronz. V tej istej vekovej kategórii medzi chlapcami Štefan Peko s Martinom Budiakom (Ružomberok) obsadili štvrtú priečku. V súťažiach dvojhier sa Zuzana Peková prebojovala až do finále, kde podľahla svojej spoluhráčke z družstiev Eme Labošovej.

Tatiana Kukuľková si vybojovala cestu do semifinále, kde bola nad jej sily suverénka súťaží družstiev aj jednotlivcov Rumunka Dragoman. Štefan Peko, hoci citeľne unavený po množstve sobotných zápasov postúpil do semifinále, kde ho zastavil nenápadne a bezchybne hrajúci Čech Vlastimil Buben.


Zľava Ivan Peko, Štefan Peko, Zuzana Peková, Tatiana Kukuľková, Štefan Peko st.


Výprava KST Viktória na Prague Grand Prix 2012


Pražský Orloj a Staromestské námestie

S výkonmi Tatiany a Zuzany môžem vyjadriť spokojnosť. No bol som veľmi hrdý na hru a výsledky Štefana. Počas turnaja odohral obdivuhodných 65 setov, chuť prehratého zápasu okúsil iba dva razy. Na jeho rakete skončili viacerí kvalitní Česi i favorizovaní Švédi. Je mimoriadne pozitívne, že organizátor prilákal na turnaj množstvo kvalitných hráčov, ktorí takéto medzinárodné podujatia potrebujú ako soľ. A krátky výlet po centre stovežatej Prahy, ktorý sme absolvovali po turnaji, bol zážitkom sám o sebe.“ zhodnotil tréner Viktórie Ivan Peko.

(ip)

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2012 0:10. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.