reklama

V amfitreátri začína festival Trnavský jazzyk so skvelým obsadením

Koncerty pod holým nebom, príjemná atmosféra letných večerov, inšpiratívne sprievodné podujatia a kvalitný jazz – to všetko je charakteristické pre obľúbený festival Trnavský JAZZyk, ktorý sa uskutoční 3. a 4. augusta v mestskom amfiteátri.

Po úspešnom minulom ročníku bolo cieľom mestskej samosprávy, ktorá je organizátorom festivalu, zachovať kvalitu a pritiahnuť aj zahraničnú kapelu. To sa podarilo, takže okrem toho najlepšieho, čo slovenská jazzová scéna ponúka, budú môcť návštevníci vidieť a hlavne počuť Ondřeja Štveráčka, českého saxofonistu s kapelou, a vrcholom festivalu by malo byť vystúpenie francúzskej kapely Azulejos spolu s flamenco tanečníčkou Sharon Sultan. Táto kapela bude mať na Slovensku premiéru, neobvyklý je v našich končinách aj žáner flamenco jazz.

Piatok:
Silné hudobné zážitky však sľubuje celý program festivalu. Kapela s medzinárodným obsadením Ľuboš Brtáň ORGAN SECTION, ktorá otvorí festival v piatok 3. augusta o 19. hodine, spája jazzovú tradíciu s moderným zvukom a inovatívnym kompozičným štýlom a ako jediná jazzová formácia na Slovensku ponúka publiku výnimočný zvuk hammond organu. Po nich vystúpia Štefan „Pišta“ Bartuš & JazzBrothers s výlučne akustickou hudbou reflektujúcou najnovšie trendy jazzovej hudby. Korunu prvému večeru nasadia už spomínaní Ondřej Štveráček Quartet.

Sobota:
Úvod sobotného večera bude patriť slovenskému zoskupeniu Talent Transport (Vladislav Šarišský – klávesy, Marián Slávka – bicie, Filip Hittrich – bass), štafetu prevezmú ďalší skvelí slovenskí hudobníci Retro ACT EXperience (Martin Valihora – bicie, Eugen Vizváry – klávesy, Oskar Rózsa – bass). Festival vyvrcholí koncertom francúzskeho kvinteta Azujelos, ktoré je aj s tanečníčkou Sharon Sultan prísľubom prílevu čírej hudobnej energie a radosti.

Viac informácií na www.trnavskyjazzyk.sk.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 3. augusta 2012 8:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.