reklama

Vychutnajte si Trnavský Jazzyk 2017, na ktorom sa stretnú tri hudobné kontinenty

Tak, ako má každý jazyk svoje nárečia, nespočetné množstvo podôb má aj jazz. Mnohé z nich sa stretnú 4. a 5. augusta 2017 na 14. ročníku obľúbeného open-air festivalu Trnavský Jazzyk v mestskom amfiteátri.

Festival ponúkne návštevníkom široké spektrum žánrov od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz.

Vďaka každoročne kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku aj tento raz sa na ňom predstavia osobnosti domácej, no najmä zahraničnej hudobnej scény, ako aj špičkových zahraničných umelcov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Tuniska, Kanady a USA.

FOTO: trnavskyjazzyk.sk

So svojím najnovším projektom Diwan of Beauty and Odd navštívi Trnavu exotický zjav na európskej hudobnej scéne, tuniský lutnista Dhafer Youssef, ktorého budú doprevádzať vychádzajúce hviezdy dnešného jazzu – Aaron Parks a Ferenc Németh z New Yorku, a Kanaďan Chris Jennnings.

Dhafer Youssef patrí v súčasnej dobe k najzaujímavejším umelcom svojho druhu a jeho vystúpenie bude určite patriť k vrcholom festivalu.

Tešiť sa môžeme aj na Michal Bugala Group feat. Martin Valihora, ktorých domácemu publiku netreba zvlášť predstavovať. S kým však budú tohtoročné jazzykovské pódium zdieľať, bude pre publikum prekvapením.

V piatok si budú návštevníci Jazzyku môcť vychutnať aj tvorbu talentovaných hudobníkov slovensko-českého zoskupenia Carpet Cabinet ovplyvnenú súčasnou scénou soulu, jazzu, hip-hopu, funku, R’n’B či elektronickej hudby.

Druhý festivalový večer otvorí a divákov rozhýbe rodák z Brooklynu, spevák Nat Osborn a jeho rovnomenný americko-európsky band, ako aj iný band – Radovan Tariška Radio Band spolu so špeciálnym hosťom, známym slovenským spevákom Petrom Lipom.

Atmosféru festivalu bude príjemne dotvárať aj Chill-out zóna a Jam session vždy po hlavnom programe.

Na záver festivalu sa predstaví spoluzakladateľ Brian Blade’s Fellowship, americký klavirista a producent Jon Cowherd a jeho Mercy Project, ktorý má na konte spoluprácu s takými zvučnými menami ako Norah Jones, Cassandra Wilson, Joni Mitchell. V Trnave vystúpi so svojím kvartetom špičkových hudobníkov (Steve Cardenas, Chris Thomas a Jeff Bodreaux) a svojou hudbou ukončia sobotný večer ako aj celý tohtoročný Trnavský Jazzyk.

Organizátorom podujatia je Mesto Trnava v spolupráci s Bemykey Music. Viac informácií nájdete na www.trnavskyjazzyk.sk.

Program:
Piatok 4. augusta 2017 o 19.00 h:
Carpet Cabinet (SK/CZ)
Michal Bugala Group (SK)
Dhafer Youssef – Diwan od Beauty and Odd (TUN/USA/HUN/CAN)

Sobota 5. augusta 2017 o 19.00 h:
Nat Osborn Band (USA/PL)
Radovan Tariška Radio Band & Peter Lipa (SK)
Jon Cowherd Mercy Project (USA)

Vstupné v predpredaji (Ticketportal.sk a v TTi mestskej veži) a na mieste:

1-dňový lístok: 15 eur
2-dňový lístok: 20 eur

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2017 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.