reklama

Na 10. ročníku festivalu Trnavský jazzyk nebudú chýbať veľké hudobnícke osobnosti

Aj v priebehu tohto leta obohatí ponuku kultúrnych podujatí v meste open-air hudobný festival Trnavský jazzyk.

Jubilejný 10. ročník sa uskutoční 2. a 3. augusta 2013 a láka vynikajúcim lineupom. Do Trnavy príde opäť celý rad skvelých muzikantov na čele s Petrom Lipom, Ivanou Bittovou, Jurajom Griglákom a ďalšími.

Podujatie sa udomácnilo v priestore Mestského amfiteátra, ktorý poskytuje zaujímavú scenériu a ideálne zázemie pre festival.

Ako naznačuje samotný názov, na festivale môžu návštevníci počuť väčšinou jazzovú hudbu od klasického a moderného jazzu, fusion, chill out, etno, funk, soul, a podobne.

Záujem o Trnavský jazzyk má rastúcu tendenciu, čo je vidieť nielen na počte návštevníkov, ale predovšetkým je vo všeobecnosti cítiť u mladých ľudí v Trnave záujem o jazzovú hudbu,“ poznamenal spoluorganizátor podujatia Peter Cagala zo Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

Rastúci záujem o jazzovú hudbu v meste dokumentujú podľa Cagalu najmä koncerty, ktoré sa konajú počas celého roka v rôznych trnavských kluboch.

Ďalším dôkazom je mladá generácia hudobníkov, ktorí sa venujú tomuto žánru a o ktorých budeme určite ešte počuť. Pôsobí tu niekoľko zoskupení a tým najaktívnejším chceme dať tento rok na festivale priestor. Z toho vyplýva že napriek skutočnosti, že jazz je všeobecne považovaný za okrajový žáner, v Trnave sa mu nadmieru darí,“ pripomína.

Pri organizácii a tvorbe dramaturgie výrazne pomáha svojimi skúsenosťami známy gitarista Michal Bugala, ktorý nadväzuje spolu s bratom Štefanom Bugalom na hudobnícku rodinnú tradíciu (obaja sú pravnukmi významného skladateľa Mikuláša Schneidera-Trnavského).

Program 10. ročníka je bohatý na osobnosti slovenskej hudobnej scény, ale súčasne si budú môcť návštevníci vypočuť muzikantov zo USA, UK a z Českej republiky.

PLAGÁT:
jazzyk-2013

PROGRAM FESTIVALU TRNAVSKÝ JAZZYK 2013

02.08.2013 – Piatok
Fuse Jazz (TT)
Peter Lipa & Band (SK)
Iva Bittová & Čikori (CZ)

03.08.2013 – Sobota
16.00 – vstup zdarma
Jazzster
Miloš Biháry Trio (TT)
19.00 – platený vstup
Balogh & Šrámek Jazzonance (SK)
H & G Factory feat. Soweto Kinch (UK)
Juraj Griglák & company feat. Poogie Bell (USA) and Patches Stewart (USA)

ChillOutZone: Voilà! – Zdenka Trvalcová
Amfik Cafe: Jam Sessions

VSTUPNÉ: jednodňové 10 €, dvojdňové 16 €
MIESTO: Mestský amfiteáter Trnava (Kino Hviezda v prípade nepriaznivého počasia)
Predpredaj vstupeniek: predajné miesta Ticketportal.sk

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2013 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.