reklama

Blíži sa 11. ročník festivalu Trnavský jazzyk, hlavnou hviezdou je svetovo uznávaný Richard Bona

Trnava ako mesto s dodnes živým špecifickým „trnafským“ jazykom, ktorým sa medzi sebou dorozumievajú všetci „echtovní Trnafčania“, sa už desať rokov môže pýšiť aj vlastným Trnavským JAZZykom, ktorému rozumejú všetci praví milovníci dobrej hudby z celého sveta.

Jedenásty ročník tohto festivalu klasického aj moderného jazzu a ďalších hudobných štýlov sa uskutoční v piatok 1. a v sobotu 2. augusta v trnavskom mestskom amfiteátri.

Jeho hlavnou hviezdou bude jeden z najväčších svetových hudobníkov, basgitarista, spevák a skladateľ Richard Bona z Kamerunu.

Tento nevšedný umelec so zaujímavým životným príbehom, v ktorom ho od narodenia sprevádza hudba, sa v Trnave predstaví aj so svojou kapelou The Richard Bona Quintet.

Svojím jedinečným prejavom, virtuozitou a osobným čarom si už Richard Bona podmanil publikum na mnohých svetových pódiách a lístky na jeho koncerty bývajú spravidla beznádejne vypredané.

Priaznivci jeho hudby s prvkami jazzu, brazílskej a čiernej muziky majú teraz jedinečnú príležitosť vidieť a počuť Richarda Bonu naživo práve v Trnave.

Jazzyk1

Ilustračné foto: Peter Cagala

Prísľubom skvelých hudobných zážitkov sú aj ďalší hostia Trnavského JAZZyka. V piatok večer sa prestaví ako prvé akustické zoskupenie Bloom, ktorého členovia veria, že aj prostredníctvom hudby sa svet môže stať lepším miestom pre život.

Ochutnávkou toho najlepšieho na JAZZyku a v slovenskom hudobnom svete budú aj vibrafonista a bubeník Štefan Bugala a klavirista a skladateľ Eugen Vizváry, po nich ponúknu publiku multikultúrne jazzové špeciality slovenský saxofonista Radovan Tariška a pianista Benito Gonzales z USA.

Prvý chod sobotného večera bude tiež medzinárodný, Andrej Urminský International Quartet skĺbi hudobné chute, vône a rytmus Slovenska, Maďarska a Brazílie.

Po nich namieša slovensko-česko-americký hudobný koktail zoskupenie Wlosok/Ševčík/Baroš Trio ft. Rick Margitza a o vyvrcholenie hostiny na JAZZyku sa postará vyššie spomínaný Richard Bona so svojou kapelou.

Vstupenky si môžete kúpiť v TTi v mestskej veži alebo v sieti Ticketportal. Jednodňová vstupenka stojí 12 eur, vstupné na oba festivalové dni je 20 eur.

Ďalšie informácie nájdete na www.trnavskyjazzyk.sk.

(TS mesta Trnava)

Plagát:
trnavskyjazzyk2014

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2014 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.