reklama

Blíži sa 7. ročník medzinárodného a capella festivalu Zoom+

Už po siedmy raz sa v Trnave stretnú od 2. do 4. októbra 2014 na medzinárodnom a capella festivale Zoom+ vokálne skupiny, ktoré svojimi hlasmi vytvárajú harmónie, imitujú nástroje, tešia naše sluchové aparáty a zasahujú svojim umením do našich sŕdc.

Tento rok bude pre festival výnimočný. Predstavia sa na ňom nielen zaujímaví zahraniční hostia, ale aj pre nás novoobjavené tri slovenské formácie.

Vo štvrtok 2. októbra to bude slovensko-maďarská kombinácia. Vokálna skupina Otto Voce z Banskej Bystrice vznikla v roku 2008, jej členovia sú absolventi VŠMU, Akadémie umení v Banskej Bystrice, repertoár sa zameriava na úpravy populárnej hudby.

Spolu s nimi v ten večer vystúpi Jazzation – maďarská jazzová formácia, ako sami seba nazývajú, 5 v 1 – dobre naladený balíček, držitelia zlatého diplomu a prvého miesta na prestížnej a cappella súťaži VokalTotal z roku 2013.

zoomplus

Foto: zoomplus.sk

V piatok 3. októbra sa predstaví ďalšia slovenská novinka – a cappella skupinu For You – štyria speváci zameraní na svetovú popovú scénu – Adele, Stevie Wonre, Alicia Keys…

Večer bude pokračovať vo francúzskom duchu – Opus Jam, jedna z najúspešnejších francúzskych vokálnych skupín.

Jej šesť spevákov z rôznych kultúrnych a hudobných prostredí vytvára vždy znova a znova úžasný zvuk. Fascinujúce arranžmány zakladateľa Emmanuela Cappelaere a francúzsky šarm vám určite spríjemnia piatkový večer.

Sobota 4. októbra – naša tretia mladá slovenská vokálna skupina je z Trnavy. A cappella – tak sa volá ich formácia, ktorá nám prináša hudbu renesancie, baroka aj 20. storočia.

K nim sa pridajú hostia z Nemecka, skupina Quartonal, ktorá minulý rok zrušila svoju účasť na festivale kvôli chorobe, ale hneď sa prisľúbili na rok 2014 a my sa tešíme, že ich môžeme v Trnave privítať.

Mladá mužská formácia žne úspechy po celej Európe, v roku 2014 vystupuje na najväčších nemeckých festivaloch a ich CD Another way – English vocal music je vysoko oceňované hudobnou kritikou.

Srdečne vás pozývame na tri špeciálne večery festivalu ZOOM+. Spríjemnite si hudbou začínajúcu jeseň.

MgA. Lucia Duchoňová

O FESTIVALE

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri.

Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom ale hlavne samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

Cieľom je prezentovať a cappella hudbu – vokálnu hudbu bez použitia hudobných nástrojov. Zámerom je predstaviť Vám a cappella formácie – domáce, ale hlavne zahraničné, ktoré sa úspešne venujú tomuto menšinovému žánru na polo – až profesionálnej úrovni.

Festival Zoom+ priblížuje a cappella spev čo najširšiemu publiku, ukazuje na nekonečné možnosti a farebné spektrum ľudského hlasu, ale aj na široký repertoárový záber vokálnej hudby.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2014 22:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Blíži sa 7. ročník medzinárodného a capella festivalu Zoom+”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.