reklama

Uznávaný festival Zoom+ privíta v Trnave legendárnych The Swingle Singers

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri. Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom a rovnako aj samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

V januári tohto roku hudobný svet opustila legenda vokálnej hudby, jazzový muzikant a aranžér, zakladateľ a dlhoročný vokalista a cappella formácie The Swingle Singers, priekopník zborovej hudby Ward Swingle (21.9.1927 – 19.1.2015). Jeden z tých, ktorí spopularizovali vokálnu hudbu po celom svete.

Festival Zoom+ má tú česť privítať v Trnave skupinu, ktorá pokračuje v tradícii pôvodných The Swingle Singers – nová generácia pod názvom The Swingles z Veľkej Británie.

S novým konceptom sa predstavia na Zoom+ festivale v piatok 2. októbra 2015.

sw-si
Swingle Singers

Foto: Nedim Nazerali

Festival otvoria vo štvrtok dve mladé dynamické vokálne skupiny – z Čiech sa prídu predstaviť Skety, sedem muzikantov telom i dušou, držitelia Zlatého diplomu z  roku 2014 na prestížnej a cappella súťaži Vokal Total a maďarskí Singer Street, štyria jazzoví fanatici, ktorí obsadili prvé priečky vo svojej kategórii na Vokal Total ale aj na a cappella súťaži v Taiwane.

Program festivalu Zoom+ 2015:

1. októbra: 19.00

Singer Street (HU)
Skety (CZ)

2. októbra: 19.00
The Swingles (UK)

Kino Hviezda

Predaj vstupeniek prebieha v sieti ticketportal (link tu).

Vstupenky si bude možné zakúpiť aj pred koncertami v kine Hviezda.

Vstupné:
1.10.2015 – 10 eur (deti a ZŤP – 7 eur)
2.10.2015 – 20 eur (deti a ZŤP – 7 eur)
Permanentka – 25 eur (deti a ZŤP – 15 eur)

Na uplatnenie zľavneného vstupného je potrebná rezervácia na rezervacie@zoomplus.sk.

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri. Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom a rovnako aj samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

Cieľom organizátorov je prezentovať a cappella hudbu – vokálnu hudbu bez použitia hudobných nástrojov. Zámerom je predstaviť a cappella formácie – domáce, ale hlavne zahraničné, ktoré sa úspešne venujú tomuto menšinovému žánru na polo – až profesionálnej úrovni.

V priebehu prvých piatich rokov sa festivalu podarilo etablovať na slovenskej hudobnej scéne a pritiahnuť odbornú aj laickú verejnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2015 19:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.