reklama

A capella festival Zoom+ ponúkne rock, pop, jazz, improvizáciu, folklór aj klasiku

Tri dni, štyri skupiny a hostia s experimentálnym prekvapením. Medzinárodný a cappella festival ZOOM+ , ktorý sa uskutoční od 3. do 5. októbra v kine Hviezda a v Synagóge – Centre súčasného umenia, sa po dvoch rokoch vracia k formátu troch dní, dvoch dvojkoncertov a jedného sólového večera pre hlavného hosťa.

A práve hlavný hosť otvorí prvý večer. Vo štvrtok 3. októbra sa v Trnave, po prvýkrát v česko-slovenskom priestore, predstaví legendárna rocková a cappella z Holandska, Rock4. Štyria páni, ktorí si v priebehu desiatich rokov svojimi hlasovými akrobaciami získali celý svet. Aranžmány piesní skupiny Queen, Stinga, Alanis Morisette – zážitok, o ktorý sa určite nenechajte pripraviť.

Piatok 4. október bude patriť ženám… a experimentom. Ženám nie hocijakým – česká vokálna skupina Yellow Sisters sa vymyká akýmkoľvek konvenciám. Vďaka svojej čisto autorskej tvorbe sú najoriginálnejšou českou vokálnou skupinou, spolupracujú s africkými hudobníkmi a tanečníkmi, organizujú a cappella experimentálne večery a nezabúdajú ani na deti – ani na tie svoje, ani na tie, ktoré prichádzajú na ich koncerty.

Plagát:
zoom-plus-2013

Ďalšie prekvapenie festivalu a tohto piatkového večera bude z domáceho prostredia. Speváčka, Chtelničanka – Lucia Lužinská. Festival si zadal len podmienky, treba ostať pri a capella štýle. Čo Lucia na Zoom+ festivale predstaví so svojimi špeciálnymi hosťami, je zatiaľ tajomstvom aj pre samotných organizátorov.

V sobotu 5. októbra sa festival presunie do trnavskej Synagógy – centra súčasného umenia a dá tak priestor kapelám, ktoré pracujú s prirodzeným zvukom hlasov. Po nútenom odchode z priestorov sály Marianum, ktorá bola vďaka novým finančným podmienkam pre festival ďalej nereálna, sa podarilo organizátorom festivalu nadviazať spoluprácu s Galériou Jána Koniarka. Vďaka tomu v úžasnej akustike trnavskej synagógy zaznejú hlasy vokálnej skupiny Klapa Sagena z Chorvátska, ktorá sa venuje tradičnému dalmatínskemu klapa spevu podobnému našim trávniciam, ale v mužskom podaní.

Festival uzavrie mladá nemecká skupina Quartonal, ktorá momentálne stúpa po rebríčku slávy v európskom a cappella svete – štyria mladí muži, ktorých spojila minulosť v tradičných chlapčenských zboroch a láska k spevu.

Veľmi sa na vás tešíme, naše milé publikum. Príďte si vychutnať súzvuk hlasov v prirodzenej akustike.

Váš Zoom+ – medzinárodný a cappella festival Trnava 2013
MgA. Lucia DUCHOŇOVÁ

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2013 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.