reklama

A capella festival Zoom+ ponúkne rock, pop, jazz, improvizáciu, folklór aj klasiku

Tri dni, štyri skupiny a hostia s experimentálnym prekvapením. Medzinárodný a cappella festival ZOOM+ , ktorý sa uskutoční od 3. do 5. októbra v kine Hviezda a v Synagóge – Centre súčasného umenia, sa po dvoch rokoch vracia k formátu troch dní, dvoch dvojkoncertov a jedného sólového večera pre hlavného hosťa.

A práve hlavný hosť otvorí prvý večer. Vo štvrtok 3. októbra sa v Trnave, po prvýkrát v česko-slovenskom priestore, predstaví legendárna rocková a cappella z Holandska, Rock4. Štyria páni, ktorí si v priebehu desiatich rokov svojimi hlasovými akrobaciami získali celý svet. Aranžmány piesní skupiny Queen, Stinga, Alanis Morisette – zážitok, o ktorý sa určite nenechajte pripraviť.

Piatok 4. október bude patriť ženám… a experimentom. Ženám nie hocijakým – česká vokálna skupina Yellow Sisters sa vymyká akýmkoľvek konvenciám. Vďaka svojej čisto autorskej tvorbe sú najoriginálnejšou českou vokálnou skupinou, spolupracujú s africkými hudobníkmi a tanečníkmi, organizujú a cappella experimentálne večery a nezabúdajú ani na deti – ani na tie svoje, ani na tie, ktoré prichádzajú na ich koncerty.

Plagát:
zoom-plus-2013

Ďalšie prekvapenie festivalu a tohto piatkového večera bude z domáceho prostredia. Speváčka, Chtelničanka – Lucia Lužinská. Festival si zadal len podmienky, treba ostať pri a capella štýle. Čo Lucia na Zoom+ festivale predstaví so svojimi špeciálnymi hosťami, je zatiaľ tajomstvom aj pre samotných organizátorov.

V sobotu 5. októbra sa festival presunie do trnavskej Synagógy – centra súčasného umenia a dá tak priestor kapelám, ktoré pracujú s prirodzeným zvukom hlasov. Po nútenom odchode z priestorov sály Marianum, ktorá bola vďaka novým finančným podmienkam pre festival ďalej nereálna, sa podarilo organizátorom festivalu nadviazať spoluprácu s Galériou Jána Koniarka. Vďaka tomu v úžasnej akustike trnavskej synagógy zaznejú hlasy vokálnej skupiny Klapa Sagena z Chorvátska, ktorá sa venuje tradičnému dalmatínskemu klapa spevu podobnému našim trávniciam, ale v mužskom podaní.

Festival uzavrie mladá nemecká skupina Quartonal, ktorá momentálne stúpa po rebríčku slávy v európskom a cappella svete – štyria mladí muži, ktorých spojila minulosť v tradičných chlapčenských zboroch a láska k spevu.

Veľmi sa na vás tešíme, naše milé publikum. Príďte si vychutnať súzvuk hlasov v prirodzenej akustike.

Váš Zoom+ – medzinárodný a cappella festival Trnava 2013
MgA. Lucia DUCHOŇOVÁ

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2013 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.